Seagripi pandeemia inimeste liikumisele piiranguid ei sea

Viktoria Lummo 15. juuni 2009, 00:00

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on Eestis piisav valmisolek arstide ja haiglate ettevalmistuses ning pidevalt jälgitakse olukorra arenguid nii Eestis kui ka mujal maailmas. "Nii tervisekaitseinspektsiooni kui ka tervishoiuameti inimesed kinnitasid, et praegu otsest ohtu võimalikuks pandeemia levikuks Eestis pole ja kõik on rahulik," kommenteeris ta seagripi pandeemiaohtu taseme tõstmist.

Tervisekaitseinspektsiooni epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar ütles, et kuna praegu on uue gripiviiruse põhiliseks levikuteeks maailmas selle sissetoomine ohuriikidest, siis on infomaterjalide kaudu reisijate teavitamine lennujaamades ja reisisadamates rahvusvaheline tava, mis on osutunud piisavalt efektiivseks.

"Reisimist ohuriikidesse ei piirata - see on inimeste vaba liikumise põhimõtte vastane tegevus ja epidemioloogiliselt väheefektiivne, mida ei soovita rakendada ka Maailma Terviseorganisatsioon," märkis Kutsar.

ASi Tallink Grupp kommunikatsioonijuht Luulea Lääne ütles, et laevafirma on seagripipandeemia ennetamiseks ette valmistatud. "Meie laevades on seagripi kohta välja pandud info. See asub laeva erinevates punktides ja inimesed saavad sellega tutvuda," selgitas ta.

Estonian Airi esindaja Triin Tammerti sõnul on nende lennukite pardal olemas näomaskid reisijate ja meeskonna jaoks, juhuks kui pardale satub mõni seagripikahtlusega inimene. "Jälgime olukorda ja hoiame end kursis ka WHO soovitustega," märkis ta.

ASi Tallinna Sadam reisiterminalides on firma avalike suhete juhi Sven Ratassepa sõnul väljas hoiatusplakatid. "Midagi muud pole otseselt ette võtnud, kuna kõik korraldused tulevad riiklikult tasandilt. Juhul kui riiklikul tasandil võetakse uued meetmed ette, siis rakendame ka meie neid," rääkis ta.

Praeguses olukorras pole riikidel vajadust piirata reisimist ega rakendada sissetulevate reisijate kontrolli, kuna viirus on juba laialdaselt levinud ning puuduvad tõendid, et piiride sulgemine aitaks kaasa haiguse levimise takistamisele. Põhitähelepanu peab olema suunatud vajaliku arstiabi kindlustamisele haigetele raskematel juhtudel. Enamik haigetest paraneb praeguse gripi puhul kodustes tingimustes ilma arstiabita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:08
Otsi:

Ava täpsem otsing