Kui investeerida jaemüüjatesse...

Tarvo Vaarmets 15. september 2009, 00:00

Ma kardan, et praegu ei pruugi üldises plaanis olla just kõige soodsam aeg aktsiate ostmiseks. See aga ei tähenda, et börside jälgimine üldse unustada tuleks. Alati leidub pärle ning alati tasub häid aktsiaid vaateväljas hoida, et siis mingil hetkel soodsamalt positsioon sisse võtta. Võib muidugi oma oste ka ajatada

Alustan finantsnäitajatele baseeruvat lugudeseeriat USA erinevate sektorite väljapaistvamatest aktsiatest jaemüüjatega. Kuna ajad on ebakindlad, siis otsisin välja ettevõtted, mille finantspositsioon on olukorda arvestades küllaltki kindel, aktsia üpris likviidne ja aktsia hind pole ka liiga kõrgele lennanud. Investeerimisotsuse tegemiseks oleks siiski vaja täpsemalt uurida ka ettevõtete ärisid, juhtkonda, turge jne.

Sellistele tingimustele vastavad viis-kuus USA börsidel noteeritud ettevõtet, sõltuvalt, kas eBayd pidada jaemüüjaks. Teiste hulgast kerkib esile RadioShack, mille bilansis laiutab soliidne käibevara - ettevõttel on raha 930 miljoni dollari jagu (45% turuväärtusest), lühiajalisi kohustusi 528 miljonit dollarit. Samuti suudab ettevõte omakapitalilt toota ilusat kasumit ning lisaks on ka RadioShacki aktsia hinnatase sarnaste ettevõtetega võrreldes madal. Kui huvi jaemüüjate vastu, siis võiks RadioShacki silmapiiril hoida küll, eriti veel, kui ka USA tarbijad peaksid lõpuks tugevamaks muutuma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing