Jõgevamaa edukaimad ettevõtted

Kadrin Karner 15. oktoober 2009, 00:00

TK-Team ASi tegevjuht Ants Reinumägi hinnangul on majanduslanguses jõutud põhja, ent jalgade põhjamudasse jõudmiseni veel aega.

Küsimustele vastab TK-Team ASi tegevjuht Ants Reinumägi.

TK-Team ASi käive ja kasum kasvasid aastal 2008. Kuidas see teil õnnestus?

Tööd tegime. Meil on asjad juba pikemat aega suhteliselt paigas olnud. Me ei ole väga suure kasumimarginaali lõikajad, kuna osaleme palju riigihangetel. Tunneme oma tooteid, toodete kvaliteet on hea, kuigi hind ei ole kõige madalam.

Kuidas käive ja kasum tänavu mullusega võrreldes sel aastal muutub?

Ka meie käive langeb, umbes 10-15 protsenti. Seda prognoosisime juba eelmisel aastal. Seetõttu me olme rahul oma tulemustega. Kasum kukub umbes 20-25 protsenti.

Mis toimub Eesti majanduses järgmisel aastal - algab kasv, jätkub langus või stabiliseerume?

Mina ütlen, et jalad on põhjas ja mitte põhjamudas. Kes on olukorrast teinud omad järeldused, on kulusid kokku tõmmanud. Kes ei ole, need lõpetavad pankrotiga.

Põhimõtteliselt on asi juba stabiliseerunud. Kui on stabiilne, siis hakkab ka varsti tõusma. Aga ära tuleb unustada kasvud suurusjärgus 7-10 protsenti. Kasv hakkab Eestis olema nii, nagu majanduskasv oli põllumajanduses, 0,5-1,5 protsenti. Ja selline kasv meil jääbki. Kuni 10 või 11 aasta pärast tuleb järgmine majanduslangus.

Sama tuleb palgakasvus. Palkades võib kaks, kolm aastat langust näha, sest on rumalalt makstud küll. Juba 2010 näeme majanduskasvu suurusjärgus 05-1,5 protsenti.

Kuidas firma edukalt majanduslangusest välja juhite? Mida olete viimasel aastal varasemast teistmoodi teinud?

Meie teeme ammu edasi lükatut, mida kiirel perioodil teha ei saanud ehk parandame olmetingimusi. Paari-kolme aasta pärast on meil jälle tööjõupuudus. Selleks ajaks aga peavad meil olema head töötingimused pakkuda. Teine asi on müüki laiendada, ilma selleta käivet ei tekita. Müüki saame, nagu igas õpikus on kirjas, uutelt turgudelt, uute toodetega. Üks asi veel. Tuleb oma ala tunda. Mitte nii, et eile müüsin sokke, täna kartuleid.

Millised on valdkonna ja ka maakonna firmadele suurimad ohud ja võimalused praegu?

Meie valdkonnas on Eestis vaid edasimüüjaid, aga nad ei ole nii paindlikud kui meie. Väga suurt konkurentsi ei karda.

Meie maakond on suurelt osalt põllumajanduslik. Tundes põllumajandust suhteliselt hästi täna põllumajanduskõrgkooli lõpetamisele arvan, et siin on suurimaks ohuks piimakarja farmide üleinvesteerimine.

Metoodika Lähteandmed on kahe viimase majandusaasta müügitulu, kasum/kahjum enne makse ja omakapital kokku aasta lõpus.

TOPi pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

Näitajate põhjal reastati ettevõtted edetabelitesse.

Kogu Jõgevamaa ettevõtete edetabel www.aripaev.ee/top

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing