Silvia Kruusmaa • 6. veebruar 2011 kell 8:01

Laar: kesk, reform ja sotsid petavad valijaid

IRL esimees Mart Laar juhib oma blogis tähelepanu valimispartide kasutamisele valimiskampaanias, kui seatakse üles oma esindajad Europarlamendist, teades samas ja kuulutades seda ka avalikult, et valituks osutumise korral nad riigikogus tööle ei asu.

See küsimus on esile kerkinud nii hiljutisel diskussioonil Allar Jõksiga kui kohtumistel erinevate ühendustega, lisas Laar.

“Kui rohelised ja IRL valimisparte ei kasuta, siis Keskerakond, Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid on oma esindajad Europarlamendist üles seadnud,” ütles IRLi esimees.

Laari hinnangul on selline käitumine valijate lihtlabane petmine, mis on eriti kummaline „uut poliitikat“ lubanud sotsiaaldemokraatide puhul.

„Kuidas käituks tarbijakaitseamet, kui ostjale pakutakse vitriinis uhkeid ja kauneid õunu, ostmise järel aga selgub, et paberisse on mingid vissid pakitud,“ küsib Laar.

Tema sõnul peaks selle ärahoidmiseks peaksid kandidaadid valimiskomisjonile kinnitama, et asuvad  valituks osutumise korral tõepoolest valitud kohale. “Selleks, et see avaldus ei jääks vaid sõnakõlksuks, annab kandidaat ka avalduse, mis lõpetab valituks osutumise korral automaatselt volitused, mis on ühitamatud valitava ametikohaga,” lausus Laar.

“Sellisel juhul teab iga kandidaat, et kandideerimisel edu saavutamise korral pole tal enam taandumisteed ja antud avaldus lõpetab tema töö tema eelmises ametikohas,” ütles IRLi esimees.

Hetkel kuum