Helsingi lõpetas Kogeriga lepingu

ÄP 04. märts 2011, 00:00

"Me ei oska öelda, miks Eestist pärit peatöövõtja pole suutnud töid lepingu järgi teha. Oleme püüdnud neilt informatsiooni saada, miks töid graafiku järgi tehtud pole, kui aga selgitusi ei tulnud, läks leping katkestamisele," ütles HKR-Rakennuttaja tegevjuht Erkki Nurmi.

Kinnisvarakomisjon kiitis teisipäeval heaks lepingu ülesütlemise HKR-Rakennuttaja ja peatöövõtja vahel. Kooli remont algas eelmise aasta augustis.

"Tean, et probleeme on olnud sellega, et peatöövõtja pole suutnud ajakavast kinni pidada. Praeguseks on tööd juba peaaegu 16 nädalat hilinenud. Meie jaoks on väga oluline, et koolide remont käiks täpselt graafiku järgi," märkis kinnisvaraameti projektijuht Irmeli Grundström. Tema teada tuleb väga harva ette, et remondihange katkestatakse peatöövõtja tõttu.

Helsingin Uutiste andmetel on ehitusplatsilt varastatud tööriistu ja metalli, Nurmi seda kinnitada ei teadnud, aga tema sõnul on varastamine Helsingi ehitusplatsidelt üldlevinud. "Kui materjale kellegi tööplatsilt varastatakse, on see hankija probleem. Meile kuuluvad asjad, mida ära viia ei saa," märkis Nurmi.

Praegu pole teada, kui kaua remont seisab. HKR-Rakennuttaja otsib praegu uut peatöövõtjat. Kui korraldatakse uus hange, kulub veel kaks kuud aega. "Püüame leida mõne kiiremini töötava lahenduse," märkis Nurmi.

Käpylä põhikooli remont pidi hõlmama väliskatte vahetust, akende ja katuse vahetust, turvalisuse ja tuletõrjeohutuse parandamist, ehitis tuli muuta energiasäästlikuks. See oli 1955. aastal ehitatud koolile esimene kapitaalremont. Remondi lõpptähtaeg on 2012. aasta august.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing