Söö, palveta ja armasta - meeste versioon

Signe Sillasoo 09. september 2011, 00:00

Larry Crowne on mees, kes leiab oma elus pärast suurt tupikseisu taas uue hingamise, kui hakkab töö kaotamise järel avaliku esinemise kursusel käima ja uute inimestega suhtlema.

Varem teles režissöörina mitu korda kätt proovinud, samuti produtsendi ja stsenaristina üles astunud näitleja Tom Hanks on saanud valmis täispika mängufilmiga, kus tal on seekord au olla kõigis kolmes rollis - lavastaja, stsenarist ja näitleja.

Tema uusim linateos jutustab loo mehest nimega Larry Crowne, keda ta ise kehastab. Larry töötab pärast mereväeteenistust väga hinnatud vahetusevanemana suurkaupluses, kuid ühel päeval ta koondatakse. Põhjusena nimetab tööandja vähest akadeemilist haridust.

Vajadus ära elada, laenumakseid tasuda ja oma vaba ajaga midagi teha viib Larry kohalikku kolledžisse avaliku esinemise kursustele. Tema kursusekaaslaste värvikasse seltskonda kuuluvad paremat elu ihkavad heidikud, luuserid ja madala enesehinnanguga tüübid.

Ka õpetaja Mercedes Tainot (Julia Roberts) on aastate jooksul kaotanud varem pulbitsenud kire nii õpetamise kui ka oma abikaasa vastu.

Larry, tavaline mees, kel on igati põhjust arvata, et tema elu on tupikus, saab ootamatu õppetunni: kui oled ilma jäänud kõigest, mida väärtuslikuks pidasid, võid ootamatult avastada oma elu tõelise eesmärgi.

"Tegu on looga ühe mehe seiklustest. See ei ole keskeakriis, see on keskeakatastroof, millega ta silmitsi seisab. Keskeakriis on siis, kui ärkad üles mõttega, et sul on kõik olemas, ometi oled sa õnnetu. See ei ole Larry seisund. Larry mõtleb, et see on tema elu parim päev, enne kui ta vallandatakse ja ta kaotab kõik," selgitas Hanks filmi tagamaid.

Hanks on veendunud, et säärased filmid on ikka ja jälle väärt tegemist. Olenemata sellest, kui halvasti nende filmide tegelastel asjad ka poleks, suudavad nad endale sisendada, et edasiliikumiseks on vaja jääda optimistlikuks.

Sellised on olnud tema varasemad rollid filmides "Forrest Gump", "Cast Away", "Green Mile" ja on ka uues linateoses "Larry Crowne".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing