Riskifondijuht: panustage kullale, naftale ja plaatinale

Raivo Sormunen 19. september 2011, 11:29

2011. aastal oma klientidele 33% tootlust pakkunud riskifondijuht Tony Halli sõnul jätkavad toorainesektori hulgas kõige kiiremat kasvu kuld, plaatina ja Brenti naftasegu.

Duet Commodities Fundi investeeringute juhi arvates võib kullauntsi hind tõusta aasta lõpuks 2200 dollarini (+21%), plaatina 10% ning naftasegu Brent 140 dollarini barrelist (+26%), vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

„Me usume endiselt kulla edulugu. Kui sa usud, et maailm on hädas või kardad, et majandustõus katkeb, siis kuld on hea turvasadam. Kui sa usud, et maailm tuleb sellest kõigest hästi välja, siis aitab kuld säilitada inflatsiooni tingimustes raha väärtust,“ märkis Hall.

Hall ootab ka nafta hinnatõusu, ennustades, et musta kulla fundamentaalnäitajad hakkavad paranema ning see muutub domineerivaks faktoriks naftahinna liikumisel.

Hall näeb head väärtust ka plaatinas, mis on endas ühendatud nii väärismetalli kui ka tööstusmetalli omadused. „Kui majandus saab jalad alla, siis me näeme suuremat nõudlust katalüüsneutralisaatorite järele.“
Lisaks võiks plaatina hind ka ajalooliselt madal suhtena pallaadiumisse. Kui viimase kümne aasta jooksul on plaatina olnud pallaadiumist keskmiselt kallim 3,5 korda, siis hetkel vaid 2,5 korda.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2011, 11:29
Otsi:

Ava täpsem otsing