Gates troonib Ameerika rikaste edetabelis

Raivo Sormunen 23. september 2011, 00:00

Business Wire toob välja, et investeerimisguru George Soros on esimest korda esikümnes. Ta pääses sinna 22 miljardi dollarilise varandusega (7. koht). Üldse on edetabelis 27 riskifondijuhti.

Ameerika rikaste edetabelisse on kõige lihtsam pääseda ettevõtluse kaudu - ettevõtjate osakaal 400 rikkaima seas on sel aastal rekordiline ehk 70 protsenti.

Kõikide edetabelisse pääsenute varade väärtus on 1,5 triljonit dollarit ehk keskmiselt 3,8 miljardit dollarit inimese kohta. Võrreldes aastatagusega näitab see 12% edasiminekut.

Seda, et rikkad on muutunud aasta jooksul rikkamaks, näitab ka tõsiasi, et esikahekümnes on kõik oma rikkust peale Warren Buffetti kasvatanud. Buffetti 6 miljardi dollariline vara kaotus oli numbrilises mõttes ka edetabeli suurim.

Seevastu rahaliselt kõige kiirema tõusu on teinud kõigest 27aastane Facebooki asutaja Mark Zuckerberg, kelle varanduse väärtus on aastaga kasvanud 10,6 miljardilt 17,5 miljardile dollarile ning kelle võib edetabelis leida 14. kohalt.

Kokku on sel aastal edetabelis 18 uustulnukat ja 42 naist.

Kevadel avaldatud selleaastases maailma rikkaimate inimeste edetabelis paigutab Forbes Bill Gatesi teisele kohale ja Warren Buffetti kolmandaks. Maailma rikkaimaks inimeseks nimetatakse ka mullu esirikkuriks kuulutatud Carlos Slimi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing