Vennad Tõnisted ostsid Viljandis õmblustööstuse

Indrek Kald 14. oktoober 2011, 07:50

Tipp-purjetajaist hulgikaupmehed Tõnu ja Toomas Tõniste ostsid militaar- ja erivarustust tegeva õmblustööstuse.

Endised sportlased loodavad firma arendamiseks ära kasutada ka oma alaga seotud kontakte, kuid purjesid Viljandis ilmselt tegema ei hakata, kirjutas Sakala.

Galvi-Linda uus suuraktsionär tänavu oktoobrist on alkoholi ja toidukaupade hulgimüügi ning logistikaga tegelev AS LTT, mille omanikud on olümpiamedalistid Tõnu ja Toomas Tõniste ning Peeter Ðaraðkin ja Marko Lilienthal.

Varem olid Galvi-Linda tuumikomanikeks Andres Rebane Viljandist ja Olav Napritson Tõrvast.

Galvi-Linda mulluse majandusaasta aruande järgi oli 2010 firmale keeruline aasta võrreldes eelnevaga. "Kliendibaas on jätkuvalt stabiilne, kuid klientide tellimuste maht langes märgatavalt. Eriti järsult langes kõige suurema kliendi, Eesti Kaitseväe tellimuste maht," kirjutas ettevõtte juht Andres Rebane aruandes.

"Juurde lisandus aga üks Rootsi ettevõte, mis toodab samuti meile väga vajalikke erivarustuse komponente. Koostöö on veel algstaadiumis, kuid stabiilselt
arenev positiivses suunas. Samuti võib positiivseks pidada (eriti rasketel majandusaegadel) teenustööde tegemist Viljandis baseeruvale Rootsi ettevõttele," selgitas Rebane aruandes.´

Ettevõtte käive kukkus 2009. aasta 65,1 miljonilt kroonilt mullu 28,9 miljonile. Müük Eestis moodustas sellest 19 mln krooni, Norrasse müüdi kaheksa miljoni ja Rootsi kahe miljoni eest.

"Müügitulu enam kui kahekordse vähenemise olulisim põhjustaja on muutused müügiartiklite struktuuris: 2009. aastal moodustas omatoodang üle 80% kogu aastakäibest – mille hulgas on ka müüdava toote materjalihinnad –, 2010. aasta põhiline müügiartikkel oli aga teenustööde ja allhanke müük," kirjeldas Rebane firma tegevust aruandes.

Galvi-Linda mullune kasum oli 2,7 miljonit krooni, samas aasta varem teeniti 19,9 miljonit kasumit.

Pangalaenud ettevõttel eelmise aasta lõpu seisuga puudusid. Mullu investeeris Galvi-Linda seadmetesse 760 000 krooni ning ehitusse pea miljon krooni.

Tänavu plaanis Galvi-Linda majandusaasta aruande kohaselt investeerida seadmetesse, tootmisruumide rekonstrueerimisse ning parkla korrastusse 120 000 eurot.

107 töötajaga firma tööjõukulu ulatus aruande järgi eelmisel aastal 17 miljoni kroonini, tunamullu 18,3 miljonini.

Galvi-Linda jaotamata kasum ulatus eelmise aasta lõpu seisuga 41,2 miljoni kroonini, millest tänavu otsustati omanikele dividendideks välja maksta 407 000 krooni ehk 26 000 eurot.

ASi Galvi-Linda uue suuromaniku, ASi LTT mullune müügitulu oli 130,9 miljonit krooni võrrelduna 140,2 miljoniga aasta varem. Ettevõte teenis mullu 3,5 miljonit krooni kasumit, üle-eelmisel aastal jäädi 1,4 miljoniga miinusesse.

LTT jaotamata kasum oli eelmise aasta lõpu seisuga 35 miljonit krooni, millest tänavu plaaniti dividendideks maksta 2,7 miljonit krooni ehk 175 000 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. October 2011, 17:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing