Raivo Sormunen • 16. november 2011 kell 12:26

LHV: Silvano FG jätkab tugeva rentaablusega

LHV Pank prognoosib, et Silvano FG jätkab lähitulevikus prognoositust paremate marginaalidega, mistõttu tõsteti aktsia hinnavahemiku 4,45-4,9 eurolt 4,6-5,1 euroni ning korrati rõivakaubandusfirma aktsiale antud „osta“ soovitust.

„Pärast oodatust paremaid kolmanda kvartali tulemusi ning järjekordset Valgevene rubla devalveerimist oktoobris, oleme tõstnud Silvano Fashion Groupi lähituleviku finantsootusi,“ märgitakse äsja avaldatud analüüsis.„Kui rääkida euro vääringus, siis saab ettevõte jätkuvalt kasu madalatest kuludest, kuna enamus tootmisüksused paiknevad Valgevenes, kus käesoleval aastal on toimunud kaks devalveerimist,“ seisab analüütikute Kristo Oidermaa ja Nils Vaikla poolt kokku pandud raportis.

Muret tekitavaks märgiks toob LHV välja ettevõtte poolt välja toodud tagasihoidlikumad ootused tuleviku osas, mille on põhjustanud eelkõige frantsiisipartnerite väljavaade järgmiseks aastaks.Arvestades, et Silvanol on tänu eeltellimustele üpriski hea ülevaade tulevasest müügitulust, on pank müügitulu ootuste osas ettevaatlikumaks muutunud.Seetõttu on LHV langetanud Silvano 2012. aasta müügitulu kasvuprognoosi 16,4%-lt 10,4%-le. Samas on tõstetud märgatavalt brutorentaabluse prognoosi, mistõttu oodatakse firmale ka järgmiseks aastaks muljetavaldavat 23,6 miljoni eurost kasumit.

Hetkel kuum