Eesti idufirma Cognuse võeti Baltimore´i ärikiirendisse

03. veebruar 2014, 12:39

Eesti iduettevõte Cognuse läbis tiheda konkursi ning võeti jaanuarist mainekasse USA ärikiirendisse Dreamlt Health.

Cognuse tegeleb ajukahjustusest taastuvatele patsientidele  mõeldud uudsete hindamis- ja teraapialahenduste väljatöötamise ja levitamisega, vahendas ettevõte oma pressiteates.

Kokku kandideeris DreamIt Health ärikiirendisse 120 ettevõtet, millest sõelale jäi vaid 9 tugevamat.

Cognuse'i asutaja Andres Melliku sõnul on ettevõtte põhifookus praegu tootearendus ja ärimudelite elluviimine. "Töötame kontsentreeritult USA, Skandinaavia, Jaapani ja Eesti turgudega ning meie loodud taastusravi õppeprogrammi kasutab juba 20 haiglat ja kliinikut ning üle 100 erakliendi,“ lisas Mellik.

Ajakiri Forbes valis DreamIt ärikiirendi hiljuti maailma kolme parima hulka, avab Mellik tausta. Cognuse'i edestasid ainult YCombinator ja TechStars. "Meie jaoks on DreamIt parim võimalus, sest programmi partneriteks on meditsiinivaldkonna tippülikool Johns Hokpins University, ravikindlustaja ja teenusepakkuja Kaiser Permanente ning turva- ja kaitsetööstusele tervisetehnoloogialahendusi arendav Northrop Grumman. Tahame võtta programmist kõik, mis võtta annab,“  kommenteeris Mellik.

Cognuse'i asutajad näevad lähiajal ka riskikapitali raha kaasamist. „Meie eesmärgiks on muutuda neuropsühholoogia valdkonnas standardteenuseks kognitiivsete funktsioonide hindamisel ja treenimisel. Tahame pakkuda mugavamaid ja tõhusamaid taastusravi võimalusi insuldist või peaajutraumast taastuvatele patsientidele. Samuti võib meie rakendustest abi olla Alzheimeri tõve ja dementsuse varajasel diagnoosimisel või mõne spetsiifilise vaimse häire hindamis- ja ravikäsitluses. Teeme näiteks koostööd noorte vaimse tervise häirete ennetamist propageeriva portaali Peaasi.ee tegijatega. Meie teenuse tugevus seisneb ennekõike tulemuslikkuses ning lihtsasti ligipääsetavuses nii haiglate, arstide kui ka patsientide jaoks,“ ütles Mellik.

Cognuse alustas tegevust 2010. aastal ning 2013. aastal osales ettevõte Tallinna Teaduspargi Tehnopol tervisetehnoloogia ettevõtetele mõeldud kiirendiprogrammis Accelerace Life.

Cognuse'i põhitegevuse on aju taastusravi õppeprogrammide väljatöötamine ja nende kohandamine erinevatele seadmetele nagu tahvelarvutid ja nutitelefonid. Lisaks töötab ettevõte välja eriseadmeid taastusraviprogrammide kasutamiseks. Cognuse'i tooted on suunatud nii meditsiiniasutustele kui erapatsientidele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. February 2014, 12:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing