Puhkepäev. Sõda koduseinte vahel

14. veebruar 2014, 00:00

Aastaid lahus olnud perekonna toob kokku isa traagiline surm. Lisaks nukrale sündmusele sünnitavad mineviku valusad mälestused ja lahendamata probleemid pingelise kodusõja.

See on ühteaegu nii sünge kui ka südamlik ja humoorikas pilguheit Oklahomast pärit perekond Westoni naisperele – emale ja tema tütardele. Kõiki ühiselt tabanud kriis toob naised, kelle elu on aastate eest lahutanud, koos oma abikaasade või elukaaslastega taas kokku pere vanasse Oklahomas asuvasse kodumajja.

Türanlik pereema rikub härda hetke. Taaskohtumise põhjuseks on see, et pereisa Bev (Sam Shepard) on paadisõidul uppunud. Pere tuleb kokku teda viimsele teekonnale saatma. Matusetalituse järel kodus toimuval perekondlikul õhtusöögil pääsevad aga valla kired, kui vähki põdev ning temperamentne pere matriarhaat Violet (Meryl Streep) otsustab oma südamelt kõik ära rääkida.

Ta loobib valimatult solvavaid süüdistusi ning üritab selgeks teha kõigile oma kohta perekonnas. Selle peale vallanduvad ka tema tütre Barbara (Julia Roberts) keelepaelad. Suutmata õigel ajal tüli lõpetada ja kaasates sõtta kogu seltskonna, kistakse lahti mitmed vanad haavad, samuti tuleb ilmsiks hulk päevavalgust kartvaid saladusi.

Tegu on draamafilmiga, mis põhineb 2008. aastal Pulitzeri auhinnaga pärjatud Tracy Lettsi samanimelisel näidendil, mida on saatnud suur publikumenu nii Broadwayl kui ka mujal, kaasa arvatud Eesti Draamateatris, kus seda mängitakse alates 2010. aasta märtsist, ema rollis säramas Ita Ever.

Näidendi ekraniseeringu autor on režissöör John Wells, kes on tuntud eelkõige teleseriaalide loojana. Kuulsaimad neist on “Kiirabihaigla”, “Häbitu” ja “Presidendi meeskond”. Ühe produtsendina on filmi valmimisele aidanud kaasa ka George Clooney.

Mitmete auhindade pretendent. Film on kahe Oscari nominent: parima naispeaosa eest kandideerib Oscarile Meryl Streep ning parima naiskõrvalosa eest Julia Roberts.

Mõlemaid näitlejannasid on varem juba premeeritud Oscariga. Julia Roberts võitis selle Erin Brockovichi kehastamise eest samanimelises linateoses ja Meryl Streep rollide eest filmides “Sophie’s choice” ja “Raudne leedi”.

Esialgu seisis Meryl Streep Violeti tegelaskuju kehastamisele vastu. “Näitlejana pead sa tahtma minna valu täis majja ikka ja jälle, aga see ei ole midagi lõbusat ja seetõttu olin ma sellele rollile seetõttu esialgu vastu,” selgitas ta 2013. aasta lõpus väljaandele Complex antud intervjuus. “Väga mitmel tasandil – füüsiliselt, mentaalselt, vaimselt ja emotsionaalselt – on Violet kogu aeg raevunud, valudes või joobes,” selgitas ta enda tegelaskuju tausta.

 

Draama

 • “Augustikuu”

Režissöör: John Wells
Osades: Meryl Streep, Julia Roberts, Benedict Cumberbatch, Ewan McGregor, Juliette Lewis, Dermot Mulroney jt
Filmi pikkus: 2 h 01 min
Kinodes alates: 14.02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  13. February 2014, 15:04
  Otsi:

  Ava täpsem otsing