Investeeringud viskisse koguvad hoogu

Raido Neemre 21. märts 2014, 19:51

Investorid, kelle pilgud on pööratud alternatiivsete varade poole, on nüüd avastanud joodavate varade seas uue võimaluse lisaks veinile- viski.

„Jõukad inimesed üle maailma investeerivad 4-6% oma varast alternatiivsetesse investeeringutesse nagu vein ja kunst,“ sõnas Platinum Whisky Investment Fund tegevjuht Rickesh Kishnani. „Meie anname neile võimaluse investeerida linnaseviskisse.“

Vein võib rikneda, kuid viski ei vanane enam peale pudelisse villimist ning investeeringut on võimalik kauem säilitada.

Fond loodab teenida keskmiselt 10 miljonit dollarit ning loodetakse turule tuua juunis.  Kishnani sõnas, et Hong-Kongis on fond teeninud juba 2,5 miljonit dollarit.

„Suur osa meie fondist on keskendunud vanematele linnaseviskidele, kuid samuti saavad meie valikus olema Jaapani viskid, Iiri viskid ning isegi mõned USA burbooni viskid,“ sõnas ta.

Lisaks sellistele tuntud brändidele nagu Dalmore ja Macallan, kavatseb fond osta ka haruldasi vanu viskisid, mis pärinevad I maailmasõja päevilt.

Mõne brändi väärtus on viimastel aastatel taevasse tõusnud ning suurenev nõudluse hulk vanade, kvaliteetsete viskide järele kollektsionääride poolt Aasiast ja mujalt võib hindu veelgi enam tõsta.

Viimase kolme aasta jooksul on viskisse tehtavad investeeringut tunatavalt kasvanud, 1000 tipp-linnaseviskide hind on Suurbritannia oksjonitel kasvanud lausa 130% ning 100 tippviski hinnad 230%, selgub Whisky Highland indeksist.

Loomulikult ei ole viskisse investeerimine riskivaba. Nagu teised alkohoolsetesse jookidesse investeeringud, ei ole ka viski hinnastamise informatsioon nii läbipaistev kui see on aktsiate või võlakirjade puhul. Lisaks võib nõudlus ajalooliste viskide järele olla kõikuv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2014, 19:51
Otsi:

Ava täpsem otsing