Swed: turukasv võib jätkuda veel paar aastat

Indrek Kald 14. aprill 2014, 11:36

Möödunud nädalal Swedbanki privaatpanganduse klientidele esinenud panga strateegi Peter Hermanrudi sõnul on aktsiaturud vaatamata viimaste aastate kiirele kasvule veel piisavalt odavad.

Investorite jaoks suhteliselt kalliks on muutunud tema hinnangul aga USA turg, samuti on kasvamas plahvatuslikult laenuturg Hiinas, mille mõjude osas tasub olla ettevaatlik, teatas Swedbank.

Mitmeid kordi Norra parima strateegi tiitli pälvinud Swedbank First Securitiesi strateegi sõnul valitseb finantsturgudel uskumine, et maailma majandus on sisenemas viimaks kiirema kasvu faasi.

Lühiajaliselt soosivad positiivseid väljavaateid tema sõnul USA ja Euroopa rahulikum eelarvepoliitika, tarbijate ja ettevõtete kasvav optimism, tööjõu ja tootmisvõimsuste piisav ülejääk maailmas, USA elamuehituse kasv, Euroopa pankade suurem valmisolek laenude väljastamiseks ning Hiina ja Ida-Euroopa stabiliseerumine mõõdukate kasvutasemete juures.

Hermanrudi hinnangul on globaalne majandus täna kasvukõvera faasis, kus "tark raha" ja institutsionaalsed investorid on juba turule sisenenud ning entusiasmist kannustatud avalikkus neile järgnemas. Juhul, kui selline majandustsükli ajaline asukohamääratlus paika peab, ootab aktsiaturge veel kaks tõusuaastat.

Vaatamata viimaste aastate aktsiahindade kiirele kasvule on väheatraktiivseks ehk kalliks muutunud Hermanrudi hinnangul seni siiski ainult USA turg, samas kui ülejäänud maailmas on aktsiad veel piisavalt mõistlikult hinnastatud.

"Meie peamine mure on Hiina laenuturu plahvatuslik kasv," tõdes ta. Sellele vaatamata annab ettevõtete kasumite kasv maailmas järgnevatel aastatel võimaluse turgude edasisele kasvule, väljavaatega kasvatada tulu aktsia kohta (EPS) veel kuni viiendiku võrra, samas kui aktsia hinna ja kasumi suhtarvude (P/E) kasv jääb pigem tagasihoidlikuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. April 2014, 09:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing