Kristjan Pruul • 16. jaanuar 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Napoli pizza, pilt on illustratiivne
Napoli pizza, pilt on illustratiivne  Foto: EPA-EFE

170 inimest käeraudades ja 50 miljoni euro eest konfiskeeritud vara, sealhulgas ettevõtteid, selline oli Itaalia ja Saksamaa politsei saak Kalaabria 'Ndrangheta-nimelise maffia ühe klanni vastu korraldatud operatsioonis. Arreteeriti kolm linnapead ja Crotone provintsi president.

'Ndrangheta käitumisviisi juures oli eriti silmatorkav, kuidas nende põrandaalune äri ja rahapesu läksid üle legaalseks äriks ja siis uuesti illegaalseks. Nimelt teatas Euroopa Liidu kohtualase koostöö üksus Eurojust eelmisel nädalal, et Saksa ja Itaalia politsei koostöös avastati, kuidas paari tuhande elanikuga Ciró linnakeses Kalaabrias oli klann oma kontrolli alla saanud terve rea ärisid, mis valmistasid veini, leiba, õli ja muid igapäevaseid toiduaineid.

Neid ärisid kasutati siis rahapesu eesmärgil, kuid nende "legaalsete" ettevõtete toodang rändas omakorda Saksamaale Baden-Württembergi, Hesseni, Baieri ja Nordrhein-Westfaleni liidumaadesse, kus klanni liikmed hirmutasid kohalikke pitsarestorane ja jäätisepoode ning survestasid neid oma tooteid ostma.

Itaalia päevaleht La Repubblica kirjutas, et haarangu käigus arreteeriti Kalaabrias Crotone provintsis kolm linnapead ja provintsi president. Konkreetselt Ciró linnakesest võeti kaasa lisaks linnapeale ka aselinnapea ja ametis varem olnud linnapea. Võim selles linnakeses oligi praktiliselt organiseeritud kuritegevuse käes – klann oli võitnud kõikvõimalikud hanked prügi kogumisest kalaturu haldamiseni, sealhulgas kuulus neile kontroll matuseteenuste ja alaealiste pagulaste vastuvõtukeskuse üle.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt