Maffiahaarangu käigus arreteeriti kolm linnapead

16. jaanuar 2018, 14:00
Napoli pizza, pilt on illustratiivne
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180116/NEWS/180119785/AR/0/AR-180119785.jpg
Ainult tellijale

170 inimest käeraudades ja 50 miljoni euro eest konfiskeeritud vara, sealhulgas ettevõtteid, selline oli Itaalia ja Saksamaa politsei saak Kalaabria 'Ndrangheta-nimelise maffia ühe klanni vastu korraldatud operatsioonis. Arreteeriti kolm linnapead ja Crotone provintsi president.

'Ndrangheta käitumisviisi juures oli eriti silmatorkav, kuidas nende põrandaalune äri ja rahapesu läksid üle legaalseks äriks ja siis uuesti illegaalseks. Nimelt teatas Euroopa Liidu kohtualase koostöö üksus Eurojust eelmisel nädalal, et Saksa ja Itaalia politsei koostöös avastati, kuidas paari tuhande elanikuga Ciró linnakeses Kalaabrias oli klann oma kontrolli alla saanud terve rea ärisid, mis valmistasid veini, leiba, õli ja muid igapäevaseid toiduaineid.

Neid ärisid kasutati siis rahapesu eesmärgil, kuid nende "legaalsete" ettevõtete toodang rändas omakorda Saksamaale Baden-Württembergi, Hesseni, Baieri ja Nordrhein-Westfaleni liidumaadesse, kus klanni liikmed hirmutasid kohalikke pitsarestorane ja jäätisepoode ning survestasid neid oma tooteid ostma.

Itaalia päevaleht La Repubblica kirjutas, et haarangu käigus arreteeriti Kalaabrias Crotone provintsis kolm linnapead ja provintsi president. Konkreetselt Ciró linnakesest võeti kaasa lisaks linnapeale ka aselinnapea ja ametis varem olnud linnapea. Võim selles linnakeses oligi praktiliselt organiseeritud kuritegevuse käes – klann oli võitnud kõikvõimalikud hanked prügi kogumisest kalaturu haldamiseni, sealhulgas kuulus neile kontroll matuseteenuste ja alaealiste pagulaste vastuvõtukeskuse üle.

Itaalia ärileht Il Sole 24 Ore kirjutab, et kalaabrialaste nii-öelda eksport liikus edasi Stuttgarti, kus kurjategijad lõid endale monopoli pitsarestoranide varustamises. Offenbachis samal ajal oli 'Ndrangheta käsutuses mittetulundusühing, mis tegeles Kalaabria kokakunsti tutvustamisega, ning selle organisatsiooni kaudu oligi paika pandud kaupade logistika. Just selle mittetulundusühingu kõnede pealtkuulamise abil saigi Saksa politsei 2013. aastal aimu kurjategijatevõrgustiku tegutsemisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2018, 13:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing