Äripäev • 2. mai 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Vene oligarhide offshore’idelt võetakse anonüümsus

Foto: PantherMedia/Scanpix

Suurbritannia parlament võttis vastu seaduse, mis nõuab Briti Neitsisaartel ja Kaimani saartel registreeritud offshore-firmade taga olevate isikute nimede avaldamist, kirjutas Reuters.

Kontode taga olevate isikute kohta info avaldamiseks anti aega 2020. aasta lõpuni. Otsus ei laiene Mani saarele ja Kanalisaartele, kuhu Briti parlamendi võimupiir ei ulatu, lisab agentuur. Briti ülemeremaad olid seni vabastatud emamaal kehtivast nõudest avaldada riigi jurisdiktsiooni all olevate pangakontode omanike nimed.

Times kirjutas eelmisel nädalal, et Briti võimud kavatsevad avalikuks teha need vene oligarhid, kes hoiavad oma raha offshore-firmades - seaduse eesmärk on veenduda selles, et Briti lipu all ei peidetaks räpast raha, mida kasutatakse halvimal eesmärgil.

Briti valitsusvälise organisatsiooni Global Witness hinnangul on Venemaa kodanikel Briti offshore’ides hoiul 47 miljardit dollarit. Väidetavalt on Vene riigiametnikud, kaasa arvatud kubernerid, rahvasaadikud ja tegevvõimu juures olijad tassinud offshore-firmadesse miljardeid rublasid. Nimesid pole seni veel avaldatud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt