Äripäev • 14. detsember 2018 kell 13:42

Keskkonnaamet sai uue juhi

Keskkonnaameti uus peadirektor Riho Kuppart  Foto: Keskkonnaministeerium

Keskkonnaameti peadirektoriks sai Riho Kuppart, kelle peamiseks väljakutseks saab keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamine.

„Tänu oma suurele kogemusele, laiale silmaringile ning heale suhtlemisoskusele on Riho Kuppart väga sobiv inimene seda keerukat tööd ette võtma,“ ütles peadirektori ametisse kinnitanud keskkonnaminister Siim Kiisler teate vahendusel.

Riho Kuppart asub keskkonnaameti juhiks uue aasta 1. jaanuarist. Kui keskkonnaamet ja keskkonnainspektsioon 1. veebruaril liituvad, saab temast tekkiva ühendameti juht.

Keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamiseks vajalike seadusemuudatuste eelnõu on riigikogu menetluses. Ühendamise järel jääb loodav amet täitma kahe ameti kõiki seniseid põhifunktsioone ja uues asutuses hakkab töötama ligikaudu 550 inimest.

Kupparti sõnul on ühendametina jätkava keskkonnaameti eesmärkide saavutamiseks vaja pühendunud ja motiveeritud eksperte. „Meie ühiseks väljakutseks on kliendikeskse, ühtse, tugeva, mõistliku ja uuendustele avatud organisatsiooni kujundamine. Seda saame teha vaid kokkuhoidva ja motiveeritud meeskonnana. Olen võtnud enda südameasjaks viia meie töötajate palgad konkurentsivõimelisele tasemele.“ ütles Kuppart.

Riho Kuppart on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ärikorralduse eriala. Alates 2013. aastast töötas ta siseministeeriumis varade asekantslerina. Enne seda, aastastel 2004–2013, oli Kuppart siseministeeriumi rahandusosakonna juhataja. Keskkonnaameti peadirektorina on tema teenistustähtaeg viis aastat.

Hetkel kuum