Tosin maakonda võib kaotada oma politseiprefektuuri

30. jaanuar 2001, 08:23

Siseministril on võimalus ette rutata haldusreformist, kui ta nõustub politsei arengukavaga, mis jätab Eestisse neli prefektuuri ning annab kohalikele volikogudele vetoõiguse oma politseijuhi kohalemääramisel või kohalt vabastamisel, kirjutab Postimees.

Paari nädala pärast peab siseminister Tarmo Loodus otsustama, kas ta läheb valitsusse ettepanekuga tõmmata kriips peale üheteistkümnele politseiprefektuurile.

Järgmise aasta algusest jääksid siis alles Tallinn-Harju, Virumaa, Tartu ja Pärnu prefektuur, mis liidaksid enda külge väiksemad politseiasutused.

Just selline on politsei arengukava kokkukirjutava ekspertgrupi üks visioon, autoriks meediaärimees Rein Lang.

Nelja prefektuuri idee sõnastaja Rein Lang eelistust aga ei varja. ?Oleks ju arukas,? toetas ta käärilõiget eilegi. ?See loogika käiks kokku ringkonnakohtute omaga, neidki on Eestis neli.?

Langi sõnul peaks politsei struktuur olema selline, et igas omavalitsuses oleks vähemalt üks politseiasutus, kus töötaks vähemalt kaks konstaablit.

Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder välistas Langi ettepaneku lõplikkuse. ?Igas maakonnas peab olema politseiprefektuur, sest maakond on riiklik administratiivne jaotus,? väitis Seeder.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing