Indrek Mandre kommentaar maksuotsuse tühistamata jätmisele

21. juuli 2004, 15:50

Puidueksportööri ABTG juht Indrek Mandre kommenteeris Tallinna halduskohtu otsust maksuotsus jõusse jätta: ?Ka kohtunik võib eksida ? eksimine on inimlik.?

<b>Järgneb Indrek Mandre vastulause eilsele Äripäev Online uudisele kohtuotsusest (<#loe siit=http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2 uud_id=558260 leht_id=2669 year=2004 mon=7 day=21 from=online>) muutmata kujul.</b>

Äripäev Online avaldas eile AS?i Adonis Baltic Timber Group kohta suuremahulise uudise (2780 tähemärki), meilt sõnagi meid eluliselt puudutava asja kohta kommentaare küsimata. Äripäev tsiteeris jõustumata ja avalikustamata kohtuotsust, jättes avalikkusele mulje nagu oleks tegemist lõpliku tõega. Leian, et selline käitumine ei ole korrektne ning loodan, et Äripäev võimaldab meil anda meiepoolsed selgitused.

Ma ei saa jätta märkimata, et mõni aeg tagasi kui ma teatasin Äripäev Online tollasele päevatoimetajale Silva Männikule meie kasuks ja maksuhalduri kahjuks tehtud jõustunud kohtuotsusest siis ei pidanud toimetaja seda uudiseks kuna tema arvates eksisteeris võimalus, et äkki maksuamet esitab otsusele kassatsioonkaebuse Riigikohtule. Sellise põhjenduse valguses on imelik lugeda eilset Äripäeva uudist alles jõustumata I astme kohtuotsuse kohta. Aga jäägu lugupeetud ärilehe erapooletus toimetuse sisetunde küsimuseks.

Palusin Äripäev Online?il käesolev kommentaar avaldada võrdses mahus eilse uudisega. Piirdun samuti täpselt 2780 tähemärgiga!

Eilseks ?uudiseks? olnud jõustumata kohtuotsuse kohta pean kohaseks teatada, et me ei ole otsusega rahul, oleme esitanud apellatsiooniteate ja esitame kindlasti ka apellatsioonkaebuse.

Meie andmetel on see jõustumata otsus kohtu poolt väljastatud vaid meie esindajatele ning Maksu- ja Tolliameti esindajale Meelis Krautmannile. Meie teada ei ole jõustumata kohtuotsust mingil muul moel kohtu poolt avalikustatud. Seega on tõenäoline, et jõustumata kohtuotsuse 'lekitas' Äripäevale avalikustamiseks keegi Maksu- ja Tolliameti ametnikest.

Varasema jõustunud kohtuotsusega on korra juba tunnistatud õigusvastaseks maksuameti, selle peadirektori ja selle juriidilise osakonna juhataja poolt AS?i Adonis Baltic Timber Group kohta teabe avaldamine ning kohus on teinud nendele isikutele ettekirjutuse hoiduda edaspidi meie kohta sellise teabe avalikustamisest ilma meie loata.

Meil põhjendatud kahtlus, et sarnane õigusvastane tegu on maksuametnike poolt taas toime pandud. Kuna karistusseadustik kvalifitseerib sellise teo ka kriminaalkuriteona siis esitasime täna politseile sündmuse kohta kuriteoteate taotlusega selgitada välja süüdiolevad maksuametnikud ja võtta nad kriminaalvastutusele.

Jõustunud kohtuotsustega on õigusvastaseks tunnistatud hulk maksuameti, maksuameti uurimisosakonna, uurimisjuhi õigustes oleva maksuameti eelmise ja praeguse tippjuhi ning maksuameti uurijate tegevuse seaduslikkust kontrolliva prokuröri toiminguid meie ettevõtte ja meie enda suhtes. Kogumis tehtavad järeldused seavad kahtluse alla meie menetluste seaduslikkuse, objektiivsuse ja erapooletuse. Ja mis seal salata - ka kohtunikud võivad vahel eksida ? errare humanum est!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing