Börsikommentaar: Harju Elekter avaldas tugevad tulemused

02. november 2004, 15:17

Harju Elektri majandusraportis oli positiivne ärikasumi 126protsendiline kasv. Kolmanda kvartali käibekasv oli samuti muljetavaldav, ulatudes 47protsendini.

Firma puhul on oluline jälgida just ärikasumit, kuna suur osa puhaskasumist on tulnud ettevõtte omanduses olevate PKC Groupi aktsiate ümberhindlusest. Finantstulu on ebapüsiva iseloomuga ja sõltub PKC aktsiate hinnaliikumisest. Ärikasumi näol on tegu aga püsiva tuluga, mis muutub ka reaalseks rahavooks. Aktsiate ümberhindlusest saadud tulu kajastub küll bilansis ja kasumiaruandes, kuid reaalne rahavoog tekib alles peale aktsiate müümist või dividendide saamist.

Kolmandas kvartalis sai ettevõte PKC aktsiate ümberhindlusest väikese kahjumi, mistõttu jäi puhaskasum mullusega võrreldes nõrgemaks. PKC Groupi aktsia on peale kolmanda kvartali lõppu asunud taas tõusma. Hetkeseisuga tekiks neljandas kvartalis ligi 31 miljoni krooni suurune finantstulu aktsiate ümberhindlusest.

Harju Elektri aktsia hind tõusis 1,55 protsenti. Hinnamuutus oli tingitud peamiselt ostu- ja müügihinna vahest. Väärtpaberiga sooritati tehinguid veidi alla 200 tuhande krooni eest. Sarnaselt teistele firmadele, kes on majandustulemused avaldanud, ei järgnenud tugevat reaktsiooni ka Harju Elektri raportile.

Liideraktsiate hinnad liikusid erisuunaliselt. Hansapanga aktsia jätkas tõusu, Eesti Telekomi ja Norma väärtpaberite hinnad tegid läbi väikese languse.

Hansapanga aktsia hind kerkis 0,38 protsenti, 124,39 kroonini. Käive oli taas korralik, ulatudes 53,6 miljoni kroonini. Eesti Telekomi aktsia vajus 0,29 protsenti, 108,90 kroonini. Väärtpaberiga sooritati tehinguid 13,9 miljoni krooni väärtuses. Norma aktsia hind tegi läbi minimaalse hinnamuutuse, langedes ühe eurosendi võrra, 99,04 kroonini. Norma aktsiad andsid ligi kaks miljonit krooni käivet.

I-nimekirjas jäi silma Viisnurga aktsia, mis langes 3,1 protsenti, 19,56 kroonini. Firma tegeleb üksuste müügiga, et keskenduda mööbli tootmisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing