25. märts 2014 kell 8:36

Eamets: fosforiit viib Eesti rikaste sekka

Kuna fosforiidipuudus maailmas üha kasvab, muutub fosforiit nii kalliks, et võib muutuda Eestile väga oluliseks sissetulekuallikaks, ütles Tartu ülikooli professor Raul Eamets.

"Meie fosoriidivarud on Euroopa suurimad. Nende kasutamiseks on praeguseks olemas tehnoloogiad, mis ei kahjusta keskkonda," rääkis makroökonoomika professor Eamets ERRi uudistele antud intervjuus.

Tema sõnul saab see veel mõnda aega olema poliitiliselt väga tundlik teema, aga probleem laheneb põlvkondadega, sest praegu on võimul see põlvkond, kes mäletab fosforiidisõda ja Eesti iseseisvumist. "See on poliitiline tabuteema," ütles Eamets ja lisas, et k

una fosforiidipuudus maailmas aina kasvab, siis fosforiit läheb nii kalliks, et see võib Eestile muutuda väga oluliseks sissetulekuallikaks.

"See meie maapõu ei ole midagi nii vaene, kui me räägime. Fosforiidimaardlate all on veel uraanimaardlad. Meil on põlevkivi ja põlevkivikeemia, mis võib muutuda asjaks, mis tasub ennast ära. Kas me teame, et meil leidub täiesti arvestatavas koguses rauamaaki?" rääkis Eamets.

"Meil on teatud loodusvarasid küll, küsimus on, kui mõislik neid on täna kaevandama hakata," leidis Eamets ERRile antud intervjuus. "Kui hinnad muutuvad väga ahvatlevaks, hakataksegi neid tõenäoliselt kaevandama. Täna ilmselt ei ole see hinnasurve nii suur."

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum