Juhan Lang • 10. detsember 2017
Jaga lugu:

Hans H. Luik: tahan osta rohkem Ekspress Grupi aktsiaid

Ekspress Grupi nõukogu liige Hans H. Luik.  Foto: Andras Kralla

Detsembris Ekspress Grupi aktsiaid juurde soetanud börsifirma suuromaniku ja nõukogu liikme Hans H. Luige sõnul sooviks ta veelgi aktsiaid juurde osta, kuid paraku suuri aktsiakoguseid keegi praegu müügiks ei paku.

"Olen "õngitsenud", kuid ostnud näpuotsaga," kommenteeris ta detsembris 15 000 aktsia juurde soetamist. "Tahan osta rohkem, ent kahjuks ei müü keegi suuremaid aktsiakoguseid."

Küsimuste peale, kuidas on ta rahul ettevõtte tulemustega ja milliseks hindab tulevikuväljavaateid, jäi mullu ettevõttest üle miljoni euro dividende saanud Luik lakooniliseks.

"Ekspress Grupil piisab omakapitali ning üldkoosolek hääletab jätkuvalt dividendide suurendamise poolt," märkis ta.

Luigele kuuluv ettevõte HHL Rühm OÜ soetas detsembri esimesel nädal kokku 15 000 Ekspress Grupi aktsiat hinnavahemikus 1,26-1,27 eurot väärtpaberi kohta, selgub finantsinspektsiooni börsiemitentidega seotud isikute tehingute registrist.

Kokku kuulub Luigele Eesti väärtpaberite keskregistri andmetel ligi 17,26 miljonit Ekspress Grupi aktsiat ehk ligemale 58% suurune osalus. Käesoleval aastal on ettevõtte aktsia hind Tallinna börsil langenud 1,52% võrra ning see sulgus reedel 1,3 eurol.

Tänavu maksis ettevõte dividende 0,06 eurot aktsia kohta – kui dividend peaks tuleval aastal samaks jääma, annaks see praeguselt aktsia hinnalt dividenditootluseks ligi 4,6%.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum