Priit Pokk • 30. jaanuar 2019 kell 11:18

Kuidas säästa raha, kui laiened teise riiki?

Milrem Roboticsi Rootsi laienemise põhjus peitus vajaduses spetsiifiliste teadmiste järele, lausus saates ettevõtte tegevjuht Kuldar Väärsi.  Foto: Andras Kralla

Teise riiki laienemisel on odavam plaanid kohe korralikult läbi mõelda – sedasi tõdes Äripäeva raadio saates "Kasvukursil" kaitsetööstusettevõtte Milrem Robotics tegevjuht Kuldar Väärsi.

Seekordses saates kõnelesime sellest, mida tähendab ettevõtte jaoks teise riiki laienemine ning mida arvestada administreerimise mõttes laienemise eri etappides – nii pärast otsuse vastu võtmist kui ka siis, kui ettevõte on juba püsti pandud.

Väärsi jagas saates oma õppetunde ning strateegiat kahe eri ettevõtte haru üles panemisel – varasemalt on juba püsti ettevõte Ameerika Ühendriikides, värskelt alustab tegevust ettevõte Rootsis. Sealjuures olid ajend laienemiseks ning ettevõtete ülesehitused erinevad. Samuti kõneles ta sellest, mis küsimused protsessi käigus on tekkinud.

Lisaks oli saates külas konsultatsioonifirma Grant Thornton Balticu maksunõustamise valdkonna juht Kristjan Järve, kes kõneles saates laienemisest maksuküsimuste nurga alt. Saatejuht oli Priit Pokk.

Kuula värsket saadet "Kasvukursil" Äripäeva uuest podcast'ide keskkonnast.

Saadet toetab Grant Thornton Baltic.

Hetkel kuum