USA turgudel kuu suurim langus

Peeter Koppel 05. veebruar 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel jõudis lõpule Fedi intresside langetamise järgne suuna otsimine ning turg võttis kursi selgelt allapoole.

Reedel avaldatud tööjõuturu näitajad olid üllatuslikud eelkõige loodud uute töökohtade poolest. Kuigi tööpuudus kerkis 4,2 protsendile, loodi jaanuaris juurde 268 000 uut töökohta, mis on rohkem kui kolm korda oodatust enam. Selline areng näitab, et USA majandus küll jahtub, kuid tõenäoliselt eeldatust aeglasemalt. See aga muudab tõenäoliseks, et Fed ei jätka agressiivseid intressikärpeid, vaid alandab 20. märtsil baasintressi ?ainult? 25 baaspunkti võrra. Taoline mõttekäik viiski jaanuaris 12 protsenti kosunud Nasdaqi üldindeksi reedel 4,39 protsenti allapoole 2660,5 punktile. Analüütikute hinnangul oli tehnoloogiaaktsiate korrektsioon oodatud, sest eelmise aasta hiilivale börsikrahhile järgnenud kosumine ei olnud fundamentaalselt põhjendatud, mida näitavad ka üha jätkuvad uudised kasumi- ja käibeprognooside kärpimisest.

New Yorgi börsil oli samuti valdavaks emotsiooniks pessimism ning Dow Jonesi tööstuslik keskmine sulgus 1,09 protsenti allpool 10 864,1 punktil.

Helsingi börsi lõpetas heitliku kauplemispäeva miinuses. HEX-indeks kaotas protsendi ning sulgus 10 590,25 punktil. Indeksi nädalaseks kaotuseks oli ligi 8 protsenti.

Maaklerite hinnangul on mitmete Nokiale ja Ericssonile allhankeid tegevate elektroonikaettevõtete, nagu Elcoteq, JOT Automation ja PMJ Auto-mec halvad uudised viinud turu olukorda, kus lühiajalises perspektiivis tõusuks palju võimalusi ei ole. Nokia aktsia sulgus reedel 1,2 protsenti madalamal 35,60 euro tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing