Tehniline analüüs toetas dollarit

Alvar Jõgeva 30. november 2004, 00:00

Dollari kurss tugevnes euro ja jeeni suhtes, kui tehnilised indikaatorid olid andnud ostusignaali.

Euro kurss on dollari suhtes läbi teinud kiire tõusu ja tehnilise analüüsi järgi on oodata korrektsiooni ehk dollari tugevnemist. Analüütikute sõnul on enamik valuutakauplejaid teinud panuse dollari langusele. Selline olukord on tihti pöördepunktiks. Eile kell 16.30 maksis üks euro 1,3260 dollarit, mis tähendas Ameerika Ühendriikide valuuta tugevnemist 0,2 protsenti. Dollari kurss tugevnes 102,70 jeenini ehk 0,1 protsenti.

Dollari tugevnemisele Jaapani jeeni suhtes aitas kaasa ka saareriigi rahandusministri Sadakazu Tanigaki sõnavõtt, kus ta mainis, et valuutakursse tuleb vaadata tähelepanelikult. Ta viitas võimalikele dollari tugiostudele. Eelmisel nädalal langes dollari kurss jeeni suhtes viie aasta madalaimale tasemele. Dollari kurss saavutas ka rekordmadala taseme euro suhtes ühisraha ajaloo jooksul.

Dollari langus võib peatuda, sest 3. detsembril oodatakse 196 000 uue töökoha loomist USAs. Prognoositust suurem uute töökohtade arv võib toetada dollari kurssi.

USA dollar on langenud seitse nädalat euro suhtes ja koguni üheksa nädalat järjest Jaapani jeeni suhtes. Üheks nõrgenemise põhjuseks on jooksevkonto puudujääk. Samas võib odavam dollar vähendada väliskaubanduse defitsiiti, kuna kaupade import muutub kallimaks, eksport aga odavamaks.

Tugev jeen mõjub viletsalt Jaapani eksportööridele. Näiteks Toyota kasum on oluliselt vähenenud, sest dollari kurss on jeeni vastu nõrgenenud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing