Turismiuudised

Indrek Kald 31. märts 2006, 00:00

3. aprillist hakkab Saksa suurim lennufirma Lufthansa müüma pileteid 99 euro ehk 1560 krooniga. Nime betterFly all pakutavad sooduspiletid sisaldavad makse ja kehtivad lendamiseks kõikidele Saksamaalt väljuvatele lendudele, mille sihtpunkt asub Euroopa Liidu riikides, Šveitsis, Norras või Türgis.

Ühes kuus tuleb müüki 350 000 sooduspiletit. 1560 euro eest saab edasi-tagasi lennu, puudub sihtpunktis minimaalse kohaloleku ja varase broneerimise nõue. Lisaks koguvad lendajad boonuspunkte ning saavad pardal täisteeninduse. Soodsa hinnaga piletite piiratud arvu tõttu on mõttekas varajane broneerimine. Internetis Lufthansa veebilehel broneerides lisandub pileti hinnale kümneeurone teenustasu (156 kr).

Kokku saab uue soodushinnaga lennata 181 rahvusvahelisel ja 51 Saksamaa-sisesel marsruudil, teatas reisiportaal trip.ee Lufthansa sooduspakkumise näol on tegemist üle-euroopalise järjega seni ainult Hamburgist väljuvate Lufthansa lendude juures mullu augustist katsetatud uuele hinnamudelile.

Lufthansa lendab Tallinnast Frankfurti, nagu ka Estonian Air. Eesti lennufirma veab reisijaid Tallinnast ka Berliini ja Hamburgi. Samuti saab Tallinnast Berliini odavlennufirmaga easyJet.

Hollandi lennufirma KLM alustas üleeile sooduspiletite pakkumist Tallinnast mitmekümnesse Euroopa linna. Näiteks pilet Tallinnast Firenzesse, Torinosse ja Rooma maksab 2500 kr, Milanosse - see on ka Estonian Airi sihtkoht - koguni 1500 kr. Märgitud hindadele lisanduvad lennujaamamaksud ja muud tasud, Itaalia puhul suurusjärgus 800 kr.

Kõik lennud toimuvad Amsterdami kaudu, lennata saab järgmise aasta märtsikuuni. KLM lendab Tallinna ja Amsterdami vahel iga päev 80kohalise lennukiga Fokker 70. KLM kuulub ühte liitu Prantsuse lennufirmaga Air France.

Euroopa Komisjon avas eelmisel nädalal üle-euroopalise turismiportaali visiteurope.com. Seal hakkavad end tutvustama 34 Euroopa rahvuslikku turismiametit, uus veebileht on nende ühine turunduskeskkond.

Tõsi, visiteurope.com andmebaas on alles koostamisel, sest otsimootori andmeil ei toimu Eestis, Soomes ega ka Saksamaal maikuus ühtegi sündmust. Samuti pakutakse majutusalast infot vaid kümmekonna riigi kohta 34st.

Uus veebileht on mõeldud nii eurooplastele kui ka muude maailmajagude elanikele, kuid esialgu saab sealt rohkem praktilist infot inimene, kes ise Euroopas ei ela. Visiteurope.com sisaldab ka lennupiletite otsingumootorit, see hõlmab kuuluvad nii tavalisi kui ka odavlennufirmasid.

Esialgu on vastavatud portaal inglis-, prantsus- ja portugalikeelne, lisandumas on näiteks ka saksa ja vene keel.

Saudi Araabia kinnisvarafirma plaanib ehitada turismimekasse Dubaisse esimese islamistliku hotelli. See tähendab, et hotellis pole baari, diskoteeki ega ööklubi. Hotellis pakutav toit ei sisalda sealiha ega teisi islami poolt keelatud toite, samuti ei pakuta seal alkoholi.

250 miljonit krooni maksma minevasse kaheksakordsesse hotellihoonesse tuleb 120 tuba. Hotelli ehitus algab aprillis ja kestab 14 kuud. Seega saab järgmise aasta suvel selles uues, üsna Dubai kesklinnas paiknevas hotellis juba ööbida. Hotelli arendama hakkav firma on varem rajanud kaubanduskeskusi ja villasid Saudi Araabiasse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing