Kõigile uued liistud

Signe Sillasoo 09. jaanuar 2009, 00:00

Üleeile pandi Prahas algus Euroopa innovatsiooni ja loovuse aastale, mille tunnuslauseks "Kujutle. Loo. Uuenda." Teema on sama lai ja otsatu kui kujutlusvõime piirid ning aega 2009. aasta jooksul hiilata tänasest alates tervelt 356 päeva.

Seega võiks kingsepp sel aastal mõneks ajaks oma liistud kõrval heita ja midagi uut proovida. See uus ei pea ilmtingimata välistama vana ning olema midagi üüratult suurt ja hoomamatut. Vean kihla, et teil on ka väiksemaid soove ja eesmärke kui ülemaailmse kuulsuse saavutamine ja maailma rikaste hulgas esimeseks olemine. Alustaks algatuseks neist.

Piloodist küll üleöö kirjanikku ja näitlejast kuberneri ei saa, ent piisava tahtmise juures on ka need variandid võimalikud. Näiteid on elust enesest. Selliste kannapööretega on saanud hakkama näiteks prantslane Antoine de Saint-Exupéry, sõjaväelendur ja maailmakuulsa raamatu "Väike prints" autor, ning Austriast pärit näitleja, kulturist ja California kuberner Arnold Schwarzenegger.

Seega on lõpuks ametlikult aeg (kui see kedagi rohkem motiveerib) võtta käsile kuude või aastate jooksul kuhjunud ideed ja unistused ning nende täideviimise nimel midagi ka ära teha. Olete pikalt tahtnud tegeleda joonistamise või laulmisega? Aga palun, leidke interneti või tuttavate abiga õpetaja ja võitegi alustada. Nimekiri on lõputu.

Algab tormijooks uuendustele, loomingule ja kogemustele. Võidab see, kes on aasta lõpuks nimekirjast "Tahaks proovida, näha, katsetada, õppida..." kõige rohkem suutnud ära teha. Aeg algab nüüd.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing