Noortel võimalus esile kerkida

Marko Siller 19. jaanuar 2009, 00:00

Innovatsiooniaasta tähendab teistmoodi mõtlemise ja tegemise, uuenduslikkuse ja loovuse aega. Kõik see on olnud ka varem oluline, nüüd pöörame sellele lihtsalt teadlikku tähelepanu.

Loov ja uuenduslik saab olla mitut moodi ja igas valdkonnas. Ilmselt vajame just praeguses väljakutsuvas majanduskeskkonnas uuenduslikku julgust. Kui vanaviisi enam ei saa, pole ju mõttekas endisi säravaid aegu taga nutta, vaid proovida teha asju teistmoodi. Peaksime mõtlema läbikukkumist kartmata, kavalalt, loovalt ja uuenduslikult - unistama ka raskel ajal suurelt ja julgelt. Mida kiiremini ühiskond reaktiivse suhtumise proaktiivseks käitumiseks suudab pöörata, seda varem meil parem hakkab.

Noored on alati olnud veidi revolutsioonilised, uuenduslikud ja julged nii mõtetes kui ka tegudes. Ka nüüd ei taha paljud noored leppida status quo'ga ja on valmis pead kokku panema ja mõtlema, kuidas anda panus arengusse, uude tõusu.

Tudengid ja keskkooliõpilased on väärtuslik ressurss, mis suudab tarku valikuid tehes ja läbimõeldult tegutsedes palju lisaväärtust luua. Olgu ettevõtjaks hakates, oskustöölisena, sotsiaalse ettevõtluse kaudu, ettevõttes juhtivale kohale pürgides. Selleks on vaja teada, kuidas sobida keskkonda ja mida ühiskond noortelt ootab. 23. jaanuaril Eesti Noorte Foorumil arutavadki ettevõtjad, mittetulundussektor, poliitikud ja arvamusliidrid koos noortega just seda, milline võiks olla noorte roll Eesti majanduse arengus.

Suheldes ja arutades koos olulisi asju, olles julged ja uuenduslikud, saame meie, noored, kujundada omalt poolt uut edu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing