Anne Oja • 9. aprill 2011 kell 10:22

Savisaar varjab Tallinna TV vaatajate arvu

Tallinna linnapea Edgar Savisaar keeldus kahe miljoni kroonise aastaeelarvega Tallinna televisiooni vaatajate arvu avaldamisest, põhjendades seda telekanali viibimisega käivitamise staadiumis.

Arupärimise kirjalikus vastuses seisab, et Tallinna televisioon on alles väljakujunemise staadiumis, mistõttu ei soovita vaatajanumbritega spekuleerida, vahendab IRLi koduleht.

„Selge on, et kui Tallinna TV vaatajanumbrid oleksid linnavalitsust rahuldavad, ei oleks põhjust neid ka saladuses hoida. Tallinna televisiooni vaatajanumbrid on eeldatavalt niivõrd nõrgad, et linnavalitsus ei taha neid avalikustada," kommenteeris Kübar.

Kübara hinnangul tõestaks televisiooni madal vaadatavus, kui perspektiivitu ettevõtmine see on, mistõttu on linnal kasulikum Tallinna TV vaatajanumbreid avalikkuse eest varjata.

Samuti seisab Kübara esitatud arupärimise vastuses, et Tallinna TV on teeninud selle aasta jooksul vaid 720 eurot tulu. „Arvud näitavad, et pealinna TV-projekt on läbi kukkunud. 2011. aastal on linnavalitsus eraldanud televisiooni jaoks ligi 2 miljonit eurot. Tekib küsimus, miks on linnal vaja televisiooni, millel puudub vaatajaskond ja mis neelab linna kassast vaid raha," lisas Kübar.

IRL on seisukohal, et Tallinna televisioon tuleb sulgeda ja sellest vabanev raha suunata lasteaedadele ja koolidele.

Hetkel kuum