LHV fondid endiselt edukamad

Birjo Must, Aivar Hundimägi 27. juuli 2014, 11:30

Äripäeva pensionifondide võrdlustabelist selgub, et kõige enam on paisunud nende inimeste II samba portfell, kes on oma raha paigutanud LHV Panga Pensionifondi L.

Võttes aluseks, et pensionikoguja on saanud Eesti keskmist palka ja liitunud pensionisüsteemiga esimeses voorus (hiljemalt 30. aprill 2002), on LHV Pensionifondiga L liitunute portfell väärt 7372 ­eurot, mis annab tootluseks 35,4% (maksed fondi 5446 eurot).

Tegemist on progressiivse fondiga, mis võib investeerida aktsiatesse kuni 50% varast. Ülejäänu investeeritakse võlakirjadesse, rahaturuinstrumentidesse, hoiustesse, teiste investeerimisfondide osakutesse või aktsiatesse ja muusse varasse.

Fond on viimasel ajal käitunud konservatiivselt, juuni lõpu seisuga oli otse või kaudselt investeeritud aktsiatesse vaid 14% varast. Suurem osa aktsiatest on investeeritud Balti riikidesse. Alates asutamisest on fondi tootlus 126,12%, mis on II samba pensionifondide hulgas kõige suurem.

Napilt jääb maha agressiivse riskitasemega LHV Pensionifond XL, mis investeerib 75% varast aktsiaturgudele. Suur osa portfellist investeeritakse arenevatel turgudel. Fondi tootlus alates asutamisest on 95,22%.

Täpsem võrdlus pensionifondide käekäigust ilmub esmaspäevases Äripäevas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. July 2014, 12:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing