Urmo Andressoo • 29. detsember 2016
Jaga lugu:

Suur ühinemine metallitööstuses

E-profiili juhatuse esimehe Toomas Jõgi sõnul võivavad ühinemisest mõlemad firmad  Foto: Eiko Kink / Äripäev

Vahetult enne jõule teatasid kaks suurt masina-ja tööstusettevõtet E-Profiil ja Technobalt, et sõlmisid ühinemislepingu.

Pooled E-profiili aktsiad läksid Technobalti juhtide Tarmo Männasalu ja Rain Helde ettevõtete Technobalt Holding ja Mettech Holding omandusse. Nüüd kuulub kummalegi ettevõttele 25% E-Profiilist.

Läbirääkimised kulgesid E-Profiili ühe omaniku ja juhatuse esimehe Toomas Jõgi sõnul ootuspäraselt. „Pingutasime hea tulemuse nimel,“ märkis ta, viidates et ühise laua taha jõudmises oli mõlema poole huvi. Jõgi sõnul on ettevõtetel ka varasema koostöö kogemus.

E-Profiili juhi jaoks on Technobalti ettevõtete tootearendus ja projektide juhtimise kompetents suur potentsiaal. „Loodame siit uut kvaliteeti,“ sõnas Jõgi. „Soov on võtta mõlemast ettevõttest parim praktika ning see võimaluste suurendamise kasuks tööle panna,“ võttis ta asja kokku.

E-Profiilil oli tänavu aasta lõpupoole probleeme maksude tasumisega. Oktoobris küündis võlg riigi ees üle 900 000 euro, kuid seda on hoogsalt klaarima hakatud ja praeguseks on miinus kahanenud umbes 540 000 eurole. Jõgi sõnul tegelevad nad tõsiselt võlgade kustutamisega. „Oleme osapooltega kokku leppinud sobiva lahenduse ja kõik kohustused saavad täidetud,“ kinnitas Jõgi.

„Äärmiselt keeruline on prognoosida, kuidas mõjutab seda tüüpi vangerdus Eesti tööstussektorit,“ sõnas metallikonstruktsioonide ja -seadmete tootja APL Production juhatuse esimees Dmitri Kljutšnikov.

Kljutšnikov ei näe, et ühinemine ohustaks APLi turuosa, sest nende arengusuud on mõnevõrra erinev. “Suhtume olukorda igati positiivselt ning soovime ühinenud ettevõtetele edu,” sõnas Kljutšnikov.

Ühineb kõva tõusjaga

Jõgi sõnul jätkavad ettevõtted tegutsemist kõigil sihtturgudel kus tänagi. Ehk siis Soomes, Eestis, Lätis, Norras ja Hollandis. „Võimaluse tekkimisel ei näe põhjust, miks ei peaks ka väljaspool loetletud riike oma toodangut turustama,“ jättis ta ukse lahti.

Brändimuutust nad esialgu ei planeeri. „Ettevõtted jätkavad senisel moel ja sama kontseptsiooniga,“ sõnas E-Profiili juht.

„E-Profiili keerukate ja suure gabariidiga seadmete valmistamise oskus ning tehnoloogiline võimekus on meile hea täiendus,“ sõnas Technobalti juhatuse esimees Tarmo Männasalu, lisades et just see võimekus loob eelduse mahukamate projektidega alustamiseks ja nõudlike klientide teenindamiseks.

Technobalt oli tänavuses Äripäeva metallifirmade TOPis kõige kiiremini kasvav ettevõte, kasvatades käivet möödunud aastal üle kahe korra.

Ühinenud uues firmas töötab üle 500 inimese ja käive ületab 50 miljoni euro piiri. Ettevõtte üksused ja tehased asuvad Eestis, Lätis, Leedus ja Norras.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum