Äripäev • 7. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Tehisintellekt võtab autojuhtimise üle

I.D. VIZZION  Foto: Volkswagen

Volkswagen esitleb Genfi autonäitusel esimest tehisintellektiga isesõitvat autot, mida juhitakse hääle ja žestide abil ning mis on võimeline ise õppima.

Volkswagen toob 2020. aastal turule uute elektriautode seeria I.D. Family, mille sõidukid pakuvad pikka sõiduulatust ning uuenduslikku disaini. Genfi autonäitusel esitleb Volkswagen I.D. Family uut tippmudelit I.D. VIZZION (pildil), mis sõidab autonoomselt ning mida juhitakse hääle ja žestide abil. Ühtlasi on sõiduk tänu tehisintellektile ka õppimisvõimeline.

Suhtlemine I.D. VIZZION mudeliga toimub virtuaalselt läbi liitreaalsuse (AR). Auto on oma kommunikatsioonitehnoloogias arenenud justkui võõrustajaks või virtuaalseks assistendiks, mis on võimeline nii õppima kui ka empaatiliselt vastama.

Ühtlasi on I.D. VIZZION turvaline, sest kasutab näotuvastust, mis tagab, et sõiduk ei satuks võõrastesse kätesse. Hääle ja liigutuste kaudu juhtimine aitab aga vältida juhtseadiste rikkeid.

Auto omadustest saad rohkem lugeda logistikauudised.ee veebilehelt.http://www.logistikauudised.ee/uudised/2018/03/06/tehisintellekt-votab-autojuhtimise-ule

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt