Äripäev • 10. mai 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Ministeeriumil tuleb pool miljonit korstnasse kirjutada

Leek  Foto: PantherMedia/Scanpix

Aprillis põlenud maa-ameti serveriruum põhjustab keskkonnaministeeriumile tänavu 450 000 euro eest väljaminekuid.

„Serveriruumi põlengus andmed kaotsi ei läinud ja kõik teenused suutsime üsna kiirelt taastada, aga rohkem riskida ei saa. Peame tagama, et meie rohkete ja paljudele inimestele oluliste teenused töötaksid ning tähtsad andmed säiliksid. Esialgsete plaanide kohaselt luuakse pilveteenused riigi hallatavasse riigipilve keskkonda, mille arengule keskkonnaministeeriumi teenuste ületoomine on seni ülekaalukalt suurim projekt ja saab suureks arenguhüppeks,“ kommenteeris keskkonnaminister Siim Kiisler.

Valitsuskabineti nõupidamisel otsustati täna eraldada keskkonnaministeeriumile rahandusministeeriumi sihtotstarbelisest reservist 800 000 eurot serveriruumi tulekahju tagajärgede likvideerimiseks ning sellest mõjutatud teenuste pilveteenustena kasutuselevõtuks.

Pilveteenuse projekti edukaks elluviimiseks vajab keskkonnaministeerium aastatel 2019-2022 kokku 2,8 miljonit eurot, millele on osaline kate juba olemas.

Aprillis süttis Tallinnas Mustamäel keskkonnaministeeriumi maa-ameti hoones ministeeriumi serverite ruum, mille tagajärjel plaanib ministeerium minna üle pilveteenustele. "Põlengu tulemusel sai kannatada serveriruumis asunud tehnika ja ruum ise. Katkenud IKT teenused taastati, kuid nende jätkusuutlikkuses pole kindlust ja teenus toimib keskmisest oluliselt suurema riskiga," seisab valitsuse kabinetiistungi teates.

Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus oli kavandanud pilveteenustele üleminekut 4-7 aasta jooksul alates 2019. aastast, kuid nüüd plaanitakse üle minna kiirendatud korras, sest siis ei tule asendada kõiki põlengus kahjustatud seadmeid.

Üleminek nõuab ressursse, mille kohta on praegu üksnes esialgsed hinnangud. 2018. aastal kaasneb ühekordse kuluna 450 000 eurot ruumide ja seadmete tulekahju tagajärgede kõrvaldamiseks ja pilveteenusele ülemineku ettevalmistuseks, lisaks 350 000 eurot püsikulusid virtuaalkeskkondade (pilveteenuse) kasutamise ja serveriruumi pinna rendi eest.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt