Raudtee võitja investor jäi tulemata

15. jaanuar 2001, 13:01

Ebaselgetel asjaoludel jäid tänaseks Tallinnasse saabumata ASi Eesti Raudtee erastamise võitnud Rail Estonia strateegilise investori esindajaid.

Rail Estonia seni avaldamata strateegiliste partnerite saabumine Tallinnasse, mis oli varem planeeritud 13. ja 15. jaanuarile, jäi ära, sest läbirääkimisprotsess nendega pole veel lõppenud, ütles pakkumise nõustaja Vallo Toomet.

?Täheldan protsessis edu,? lausus Toomet. ?Loodan, et erastamisleping allkirjastatakse veel enne 28. veebruari, mis on Erastamisagentuuri poolt määratud tähtaeg.?

Eesti Raudtee uued omanikud jäävad saladuseks kuni ettevõtte väärtusuuringute lõppemiseni, milleks on aega kuni veebruari lõpuni, ütles Rail Estonia projekti nõustaja Joakim Helenius. Samuti pole võimalik kinnitada, et RE tuumikinvestoriteks kujunevad Põhja-Ameerika kompaniid, kelle osalemisest projekti juht John Orrison pärast erastamiskonkursi võitmist teatas, lisas Helenius.

Orrison teatas mullu detsembris, et kujundab RE tuumikinvestorit Põhja-Ameerika kompaniidest Canadian Pacific Railway CPR, Rail America ja CSX, kes pole teatanud Eesti Raudtee erastamisel osalemisest.

CPR teatas eelmisel nädalal, et ei ole Eesti Raudteest huvitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing