Eesti saab hüpoteegipanga

17. jaanuar 2001, 08:27

Tuleval aastal loodab põllumajandus-kaubanduskoda asutada Taani riigi ja Saksa hoiulaenuühistute keskliidu abiga esimese hüpoteegipanga, mis päästaks põllumehed kommertspankade kõrgete intresside küüsist, kirjutab Postimees.

Põllumajandus-kaubanduskoja (PKK) juhatuse esimehe Alar Oppari kinnitusel ponnistab koda praegu esimese sõjajärgse hüpoteegipanga asutamise nimel.

?Sellest on huvitatud maaettevõtjad ja kõik need, kellel on maal kinnistud,? rääkis ta. ?Hakkame ehitama Taani põllumajandusministeeriumi toel üles struktuuri ja kui see on vettpidav, võime saada ka esimese pikaajalise krediidi.?

Saksa hoiulaenuühistute keskliit on teinud Eesti hoiulaenuühistutele 100 miljoni krooni suuruse protsendita krediidiliini pakkumise. Suurema krediidivõime tarbeks moodustub Oppari sõnul tõenäoliselt keskne hüpoteegipank, millel on piirkondlikud rakud.

?Me teeme need ilmselt olemasolevate hoiulaenuühistute juurde, mida on praegu 13-17,? lausus Oppar.

Panga kapitaliks on selle liikmete kinnistud ning seetõttu on pank pigem garantii fondidest ja mujalt laenatavatele summadele. Et hüpoteegipank ei taotle kasumit, jäävad selle kaudu saadavate laenude intressid üldjuhul 2-6 protsendi vahemikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing