Tuhanded tartlased jäid toimetulekutoetuseta

12. märts 2001, 08:31

Sotsiaalministeerium leiab, et Tartu linnavalitsus on tudengeile toimetulekutoetusi makstes rikkunud kehtivaid õigusakte. Ministeerium on keelanud kahele kolmandikule abivajajaist toetuse maksmise, kirjutab Tartu Postimees.

Veebruaris sai Tartu toimetulekutoetusi välja maksta vaid 1,1 miljonit krooni. Et toetust taotlenud 4288 leibkonda (nii pered kui üksi elavad inimesed) raha kätte saaksid, läinuks vaja 3,8 miljonit krooni. Tudengitele, keda on taotlejaist pisut alla kahe kolmandiku, kulunuks 2,3 miljonit.

Sotsiaalministeeriumi sisekontrolli osakond tutvus toimetulekutoetuste määramise ja maksmisega Tartus mullu detsembris. Veebruari keskel Tartu maavanem Jaan Õunapuule saadetud sotsiaalminister Eiki Nestori signeeritud kirjas seisab järeldus, et kuna Tartu linnavalitsus pole toimetulekutoetuse vahendeid kasutanud sihipäraselt, pole alust lisaraha anda.

Tudengitele toetusraha määramine on vaid üks avastatud tosinast puudusest.

Tartu linnavalitsus kuulutas sotsiaalministeeriumi seisukohad oma pressiteates sisututeks ja leidis, et kirjas toodud järeldused ei põhine Eestis kehtivatel seadustel. Nädala eest maavanem Jaan Õunapuule saadetud selgituskirjas lükkab linnavalitsus kõik etteheited ümber.

Reedel saatis Õunapuu omakorda sotsiaalministrile kirja, kus märgib, et põhilised õigusaktid, mis reguleerivad toimetulekutoetuste maksmist, on mitmeti tõlgendatavad ja tuleks kiiremas korras omavahel kooskõlla viia.

Seni jätkab Tartu linnavalitsus toetuse taotluste vastuvõtmist ka tudengitelt juhuks, kui selgub, et linn on õigusakte siiski õigesti lugenud ja sotsiaalministeerium rahakraanid uuesti lahti keerab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing