Börsiülevaade: maailmaturgude ebaselgus peletab investoreid

27. märts 2001, 09:37

Peale eilset USA turgude stsenaariumit, kus uue majanduse aktsiad käisid veidi alla ning vana majanduse aktsiaid näitasid mõõdukat ülesminekut, ei saa anda tänaseks börsipäevaks eriti tõusulootust. Euroopa aktsiaturud on reageerinud USA turgudele juba kerge miinusega.

Kristel Kivinurm Trigon Marketsist ütles Äripäevale, et kohalikult turult hoiavad ostjad hetkel maailmaturgude ebaselguse tõttu tagasi. Müügipoolel on samas järele jäänud veel need, kel on raha vaja. Üldiselt investorid aga lihtsalt istuvad aktsiates, lootuses aasta jooksul nendelt enam-vähem korralikult teenida.

Tallinna börsil kujunes kauplemine eile järjekordselt väikeaktsionäride pärusmaaks. Börsipäeva käive oli 79 tehingu juures väga väike ja ei küündinud isegi 4 miljoni kroonini. See teeb keskmiseks tehingu suuruseks vaid umbes 50 000 krooni, mille sarnast pole Tallinna börsil veel sel aastal nähtud.

Üle miljoni krooni eest kaubeldi eile Tallinna börsil vaid Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiaga, mis sulgus viimase viie kuu madalaimat taset tähistaval 130,25 kroonil ehk 0,6% reedesest tasemest madalamal.
Euroopa telekomisektori aktsiate üle 4%le tõusule vaatamata oli eile rõhutud seisuses ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis tugevnes päevaga vaid 0,7%, sulgudes 68,50 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing