Uus omanik päästis Muhu kalatööstuse

23. aprill 2001, 09:38

Eelmise kuu lõpul OÜ Keskpunkt algatatud pankrotimenetlus rauges vahetult enne Saare maakohtus väljakuulutatud kohtuistungit, kuna tööstus maksis toorkala tarnijale 302 000 kroonise võla ära, kirjutab Meie Maa.

'Meil on nüüd uued omanikud, kes esialgu oma nime veel avalikustada ei soovi ja kes lisaks kalavõla maksmisele andsid ka käibevahendeid,' ütles OÜ Muhu Kalatööstus direktor Rein Ilves. 'Osakud on neile ära müüdud, firma nimi jäi samaks, nagu me mullu septembrikuust Muhu kalatööstuse nime kanname, enne septembrit olime Rovania nime küljes,' tutvustas Ilves oma juhitavat firmat.

Muhu kalatööstus kõigist oma võlgadest siiski vabaks ei saanud. 'Ei noh, võlgu oleme ikka, ühed maksame ära ja tulevad uued, sedamoodi on ikka edasi, aga jõudsama sammuga hakkame nüüd uute omanike all edasi minema küll,' arvas direktor.

'Mul on Ukrainas ärid lahti, raha saadetakse juba ette, anna ainult külmkala või konserve. Kahju, et hooaeg hakkab lõppema, toorkala on ka praegu väga vähe,? rääkis Ilves, kelle sõnul läheb väiksem kilu-räim sprotiks, suuremast räimest teeb tööstus Balti sardiini õlis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing