British Telecom tahab aktsiamüügist saada 125 miljardit krooni

07. mai 2001, 11:42

British Telecommunications, kes püüab oma võlakoormat tänavu vähendada 10 miljardi naela võrra, loodab selleks 5 miljardit ( 125 mld krooni) saada ettevõtte ajaloo suurimast aktsiate müügist, edastab Bloomberg Sunday Telegraphi informatsiooni.

Sunday Telegraph kirjutab, et sel nädalal teatab British Telecom aktsiamüügi plaanidega üheaegselt ka kehvadest majandustulemustest, mille kohaselt märtsis lõppenud majandusaasta kasum kahanes ligi miljardi naela võrra 1,95 miljardi naelani (49 miljardit krooni).

Endine Suurbritannia telefonimonopol kiirustab varade müügiga, et kergendada võlakoormat ja taastada investorite usaldus.

British Telecomi aktsiate müügi teade tuleb pärast seda, kui Vodafone Group Plc kogus eelmisel nädalal mõne tunniga umbes 3,5 miljardit naela (88 miljardit krooni).

'Meie käsitleme seda informatsiooni kui kuulujutte ja spekulatsioone, mistõttu me neid ei kommenteeri,' ütles Briti Telecomi pressiesindaja Gerard Bithell, lisades, et firma avaldab oma majandustulemused 17.mail.

Sunday Telegraphi teatel plaanib British Telecom anda oma aktsionäridele ka iga aktsia kohta ühe oma mobiilsideüksuse BT Wireless aktsia.
Bithell kinnitas, et British Telecom plaanib endiselt müüa 25% BT Wireless aktasitest avaliku müügi käigus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing