Valitsus toetab tax free üleminekuaega

17. mai 2001, 11:15

Peaminister Mart Laar ütles pärast hommikul toimunud ümarlauakohtumist laevandus- ja turismiettevõtjatega, et valitsus kavatseb hakata läbirääkimistel Euroopa Liiduga taotlema Eestile tax free kaubanduses üleminekuaega.

Laari sõnul on laienemisläbirääkimistel ELiga toimunud teatud muudatused, mis võimaldavad kandidaatriikidel üle vaadata ka oma seniseid positsioone ja taotleda täiendavaid üleminekuperioode. 'Eesti valitsus on praegu muutmas oma positsioone maksustamise peatükis ja koostamas paketti täiendavatest ettepanekutest üleminekuperioodide suhtes,' lausus ta.

Laari sõnul ei ole kõiki taotletavaid üleminekuaegu kindlasti võimalik saada, kuid mõnes valdkonnas võib see õnnestuda. Üks neist aladest, kus valitsus teeb ettepaneku üleminekuaja kehtestamiseks on tema sõnul tax free. 'Selle positsiooni muutmine oleks üsna üllatav ja ma ei julge öelda, et see nii juhtub,' märkis ta.

Kui ka Eestil ei õnnestu tax free osas järeleandmisi saada, on see peaministri hinnangul selgeks signaaliks, et me soovime saada muid lahendusi ettevõtluse konkurentsivõime säilitamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing