Suured telekommunikatsiooniseadmete tootjad said valusa löögi

Peeter Koppel 07. august 2001, 10:20

Niigi probleemide käes vaevlevad telekommunikatsiooniseadmete tootjad said esmaspäeval järjekordse löögi, kui reitinguagentuur Standard Poor?s kärpis kahe juhtiva selle ala tegija krediidireitinguid, kirjutab Financial Times.

Standard Poor?s kärpis Marconi <GR#US.MONI> ja Alcateli <GR#US.ALA> krediidireitinguid ning kommentaariks teatas, et kogu sektori väljavaated on nutused ning nende kahe ettevõtte reitinguväljavaade on samuti negatiivne.

Suurbritannia suurima telekommunikatsiooniseadmete tootja Marconi võlakirjade reiting on pärast kahe astmelist alandamist nüüdseks vaid ühe astme võrra kõrgem kui rämpsvõlakirjadel ehk BBB-. Juhul kui Marconi reiting peaks veelgi langema, võib võlakirjaturul tekkida müügipaanika, sest paljud turuosalised ei tohigi omada rämpskategooria võlakirju.

Prantsusmaa telekommunikatsioonigigandi Alcateli reitingut alandati samuti kahe astme võrra tasemele BBB+.

Standard Poor?si analüütikute sõnul pole telekommunikatsiooniseadmete tootjate meetmed kulude kokkuhoiuks piisavad, sest nõudlus on langenud niivõrd drastiliselt. Lõppude lõpuks loeb siiski ettevõtte võime olla kasumlik.

Krediidireitingu alandamine suurendab ettevõtte kulutusi võõrkapitali hankimisel ehk muudab kallimaks nii uued laenud kui ka vanade laenude refinantseerimise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing