Pirita linnaosavanem ei luba Tamjärve kooli rajamiseks gümnaasiumit likvideerida

21. august 2001, 14:30

Pirita linnaosavanem Ülle Rajasalu sõnul on nädalavahetusel meediast läbi käinud väide Pirita majandusgümnaasiumi likvideerimise kohta asjatuid pingeid tekitav uitmõte.

Ülle Rajasalu sõnul ei luba ta linnaosavanemana mingil juhul linnaosa ainukest gümnaasiumi likvideerida.

?Linnavolikogu on selle aasta eelarves eraldanud oma otsusega Pirita majandusgümnaasiumi ümberehituse alustamiseks 14 miljonit krooni ning igasugune jutt kooli likvideerimisest alusetu,? ütles Ülle Rajasalu.

Linnaosavanem möönab, et kooli ümberehituseks välja kuulutatud riigihanke konkursi tulemused ei rahuldanud ka teda ning ette valmistatud paberid uue riigihanke konkursi välja kuulutamiseks seisavad juba ammu haridusametis.

Rajasalu sõnul on Pirita üks pealinna kiiremini kasvavatest linnaosadest ning linnaosa ainuke gümnaasium töötab täna kolmes vahetuses. ?Mul on väga hea meel, et erasektor ilmutab huvi Piritale kooli loomise vastu, aga loomulikult saab erakool tulla linnakooli kõrvale, mitte selle asemele,? sõnas Rajasalu.

?Välja pakutud idee hakata linna poolt erasektorist haridusteenust ostma, on samuti äärmiselt positiivne. Kuna täna on Tallinnas juba oluliselt rohkem erahariduse pakkujaid kui üks, siis see, milline erakoolidest linnale parim partner on, peab selguma konkursil,? lisas Rajasalu.

Linnaosavanema sõnul on ta pidanud rahustama mitmeid piritalastest lapsevanemaid, kes on ajalehes otsuse pähe serveeritud ideest hämmingus ning kes soovivad kindlust, et nende laste kool siiski püsib. ?Täna on jõus linnavolikogu otsus alustada Pirita majandusgümnaasiumi ümberehitust ning ma ei näe mingit põhjust selle otsuse muutmiseks,? seisab Rajasalu tsiteering Pirita linnaosavalitsuse teates.

Viimastel päevadel olnud ajalehtedes teateid, nagu rajab Hannes Tamjärv Pirita majandusgümnaasiumi asemele uue erakooli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing