Lennujaam üle hulga aja I poolaastal kasumis

04. september 2001, 16:04

Tallinna Lennujaam teenis selle aasta esimesel poolel esmakrodselt 7,8 miljonit krooni kasumit ja juhtkond loodab plussi jääda ka terve aasta tulemusi kokku võttes.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik hindas selle aasta kordaläinuks. Reisijate arv kasvas terve aasta lõikes 6 protsenti, augustis aga koguni 11 protsenti. Eriti rõõmustav on Loigu sõnul reisijate struktuur. Nimelt moodustavad 70 protsenti kõigis lennureisijaist ärieesmärgil sõitjad. Mujal maailmas on see suhe vastupidine ja rohkem on lennukites turiste.

Loik ütles, et ehkki lennujaam teenis ka eelmisel aastal ärikasumit, sõi selle ära lennuradade renoveerimiseks võetud dollarilaen, mida tuleb maksta veel aastani 2008. Eelmisel aastal sai ettevõte selle laenuga dollarikursi tõusust tingituna 15 miljonit krooni finantskahju. Kuna viimastel kuudel on dollari kurss veidi langenud, õnnestus ka tänavu poole aasta majandustulemustega plussi jääda ja teenida ligi 8 miljonit krooni kasumit.

Aastatulemused sõltuvad Loigu sõnul paljuski sellest, kuidas käitub edaspidi dollar, kuid plaanis on teenida umbes 10 miljonit krooni kasumit. Raha on lennujaamal hädasti tarvis, sest hooldeteenistus vajab kiiresti kaasajastamist, aga laneu ei saa niigi suure laenukoormuse tõttu juurde võtta, selgitas juhatuse esimees.

Lennujaama juhtkonda rõõmustab Loigu sõnul eriti uute lennufirmade Eestisse tulek. Näiteks hakkas Lauda Airi asemel kuus korda nädalas siia lendama Austrian Airlinesile kuuluv lennufirma Rhein Thal Flug. Hästi on tema hinnangul käima läinud ka Poola lennufirma LOT lennud.

Sel sügisel on lisandumas ka uusi charterlende. Näiteks hakkab reisifirma Domina Taravel korraldama Hispaania lennufirma Iber World abiga lennureise Egiptusesse.

ASi Tallinna Lennujaam eelmise aasta käive oli 151 miljonit krooni ja kahjum 8,4 miljonit krooni. Selle aasta esimese kuue kuu käive oli 87 miljonit krooni ja kasum 7,8 miljonit, eelmise aasta samal ajavehmikul oli käive 75 miljonit krooni ja kahjum 6,8 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing