AS Sertifitseerimiskeskus sai riigipoolse tunnustuse, digiallkiri tulekul

18. september 2001, 12:43

Eesti Vabariigi Sideamet võttis eile vastu otsuse kanda AS Sertifitseerimiskeskus Sertifitseerimise riiklikusse registrisse, see kiirendab digitaalallkirja kasutuselevõttu.

Registrisse kande otsus kinnitab AS Sertifitseerimiskeskuse poolt osutatava sertifitseerimisteenuse vastavust digitaalallkirja seadusele ja loob aluse seadusliku digitaalallkirja rakendamiseks Eestis. Sertifitseerimiskeskus on ühtlasi esimene ettevõte, kelle suhtes on Sideamet võtnud vastu positiivse otsuse Sertifitseerimise riiklikusse registrisse kandmiseks.

'Meil on hea meel märkida, et riik on sideameti positiivse otsuse kaudu sisuliselt ja otseselt tunnustanud meie tööd digitaalallkirja ellukutsumise ettevalmistamisel,' ütles Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalle Tarien. 'Oleme juba alustanud pilootprojektidega, mis võimaldavad digitaalallkirja rakendada praktiliselt kogu Eesti elanikkonnale vajalikes valdkondades.'

AS Sertifitseerimiskeskuse asutasid tänavu veebruaris Hansapank, Ühispank, Eesti Telefon ja EMT, et töötada välja ja hakata üheskoos pakkuma digitaalallkirja rakendamiseks vajalikku sertifitseerimisteenust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing