Vene meedia tervitas ?vana tuttava? võimule pääsemist

24. september 2001, 08:16

Venemaa meedia kajastas Eestis toimunud presidendivalimisi küllaltki lakooniliselt ja tagasihoidlikult, märkides samas, et Arnold Rüütli tõus võib parandada suhteid Venemaaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Üks väheseid sõltumatuid Venemaa ajalehti Kommersant kirjutas, et teisest valimisvoorust väljus võitjana Arnold Rüütel, Eesti NSV ülemnõukogu presiidiumi viimane esimees, kes praegu esindab konservatiivset maaparteid Rahvaliitu. Kommersant meenutas, et ametist lahkuv president Lennart Meri kutsus valimiste eel hääletama mittekommunistliku minevikuga kandidaadi poolt.

Ajaleht Izvestija pealkirjastas uudise Arnold Rüütli valimisest Eesti uueks presidendiks lakooniliselt ?Vana tuttav?.

Izvestija kirjutas: ?Rahva seas tuntakse Rüütlit kaua ja hästi. Tema populaarsus on ilmselt suurem kui enamikul praegustel tegevpoliitikutel Eestis. Valimiseelsetes esinemistes lubas ta tõsiselt tegelema hakata sotsiaalsete küsimustega, muretsema pensionäride ja töötute eest.?

Venemaa riiklik uudisteagentuur RIA Novosti pealkirjastas aga uudise Eesti presidendivalimistest ennustusena: ?Uuesti Eesti presidendiks valitud Arnold Rüütel soovib häid suhteid Venemaaga.?

Leedu ajalehed pöörasid seoses Arnold Rüütli valimisega Eesti Vabariigi uueks presidendiks tähelepanu asjaolule, et see valik tuli paljudele üllatusena.

Soome suurleht Helsinkin Sanomat pühendas Arnold Rüütli valimisele presidendiks veidi pikema kirjutise. ?Kommunismiaja ?president? ja iseseisvuse eest võitleja Arnold Rüütel võitis tänu opositsiooni häältele,? kirjutas Helsingit Sanomat. Ajaleht avaldas ka mitme Eesti poliitiku arvamusi Rüütli presidendiks valimise põhjustest ja tagajärgedest. Välisminister Toomas Ilves ütles Helsinkin Sanomatele, et Rüütli võit viib alla Eesti mainet maailma silmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing