Maksupettuses süüdistatud Meediapressi kaebus taas kohtus

09. oktoober 2001, 13:35

Tallinna Halduskohtus on täna OÜ Meediapress kaebus Tartu Maakonna Maksuameti ettekirjutuse ning Maksuameti otsuse suhtes.

Maksuhalduri poolt tehtud ettekirjutuse aluseks on nn Diveci materjalid, mille alusel tekkis kahtlus ning täiendaval uurimisel selgus, et OÜ Meediapress on tellinud teenuseid olematutelt firmadelt.

?Usun, et täna tuleb ka kohtuotsus, kuna tegemist on kolmanda istungiga,? ütles maksuameti peajurist Maret Ambur hetk tagasi enne kohtuistungile minekut.

Eelmise aasta oktoobrist tänavu veebruarini on maksuamet teinud ettekirjutusi mitmele tuntud firmale, kes kasutasid maksude mittemaksmiseks riiulifirmade või offshore?ide abi.

Maksuamet nõudis Diveci võetuse põhjal firmadelt Ober Haus, Meediapress ja Fifaa sadu tuhandeid kroone maksmata makse fiktiivsete tehingute eest, mis suure tõenäosusega on tehtud läbi samade riiulifirmade, mida kasutasid ka meediaärimees Hans H. Luigega seotud ettevõtted Ekspress Hotline, Ekspresspuhastus ja Ekspresskataloogid.

Selle skeemi kohaselt liikus raha ettevõtetelt fiktiivsete arvete alusel ilma vara ja tegevuseta riiulifirmasse Novecento, mõnel juhul käis raha enne läbi veel teisest riiulifirmast Alfainvest. Sama raha liikus Novecentost edasi Küprose firmasse Orbit Ko Ltd.

Rohkem sel teemal saab lugeda Äripäeva <#artiklist=http://www.aripaev.ee/1926/uud_uudidx_192602.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing