Finantsinspektsioon andis Parekss-Bankale loa filiaali asutamiseks Eestis

10. märts 2004, 16:12

Finantsinspektsiooni juhatus otsustas täna anda Parekss-Bankale loa krediidiasutuse filiaali asutamiseks Eesti Vabariigis.

Vastavalt krediidiasutuste seadusele teostab Euroopa Liidu liikmesriigis registreeritud krediidiasutuse filiaali tegevuse üle Eestis järelevalvet krediidiasutuse asukohamaa pangajärelevalve asutus, sealhulgas kohapealset kontrolli, kui sellest on eelnevalt teatatud Finantsinspektsioonile, teatas finantsinspektsioon.

A/s Parekss-Banka Eesti filiaali üle hakkab alates 1. maist 2004 järelevalvet teostama Läti Vabariigi finantsjärelevalve asutus. Enne seda teostatakse A/s Parekss-Banka Eesti filiaali üle järelevalvet vastavalt Finantsinspektsiooni ja Läti finantsjärelevalve vahelisele koostöölepingule.

A/s Parekss-Banka Eesti filiaal on kohustatud järgima kõiki Eesti Vabariigi seadusi ja nende õigusaktidega kehtestatud nõudeid, mis kohalduvad välisriigi juriidilise isiku filiaalile Eesti Vabariigis tegutsemise korral.

Krediidiasutuste filiaali tegevusloa menetlemisel hindab Finantsinspektsioon muuhulgas, kas filiaali asutamist taotlev krediidiasutus vastab ise ja oma plaanitavate tegevuste osas seadusandlusega kehtestatud nõuetele ning kas tema majanduslik ja finantsiline olukord on piisavalt tugev, et tagada filiaali klientide usaldusväärne ning jätkusuutlik teenindamine. Samuti on Finantsinspektsiooni ülesandeks analüüsida ja anda hinnang asutatava filiaali juhtide ja teiste olulist tähtsust omavate isikute osas (peavad oleme piisavate teadmistega, usaldusväärsed ning sobilike ärialaste teadmistega).

Finantsinspektsioon peab analüüsima, kas planeeritava filiaali organisatsiooniline struktuur ning juba olemasolevad või projektistaadiumis siseeeskirjad või ?protseduurid kindlustavad krediidiasutuse tegevust reguleerivate õigusaktide ja krediidiasutuse juhtimisorganite otsuste täitmise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing