PM: Maksu- ja tolliameti uus juht võib tulla Rehe asetäitjate seast

06. jaanuar 2006, 08:13

Aivar Rehe asemel võiks maksu- ja tolliameti uus juht asjatundjate hinnangul olla pigem mõni tema senistest alluvatest, kirjutab Postimees.

Kui rahandusminister teeks poliitvaliku, oleks häiritud koostöö maja sees.

Postimehega rääkinud poliitikute ja maksuasjatundjate hinnangul oleks kõige parem, kui maksu- ja tolliameti juhi kohalt Sampo panka Eestis juhtima läinud Rehe asemele leitaks inimene avaliku konkursi abil, sest see tagaks läbipaistva ja selge valiku.

Parimateks kandidaatideks peavad nad aga inimesi, kes on maksu- ja tolliametis tööl ning oskavad kaasa rääkida nii planeeritavate kui juba alustatud reformide osas.

Rehet on tema töölt äraoleku ajal peamiselt asendanud peadirektori asetäitja Avo Rõõmussaar. Samas peetakse lugu ka kahest teisest Rehe asetäitjast ? Rainer Osanikust ja Marek Helmist.

Kõik kolm kinnitasid Postimehele nagu ühest suust, et kuni uue juhi nimetamiseni on nad valmis täitma peadirektori ülesandeid. Samas ei osanud nad öelda, kas konkursil ka kandideeriksid.

Maksumaksjate liidu juhatuse esimehe Ivo Raudjärve hinnangul oleks aga parem, kui uus juht leitaks väljapoolt ametit, sest see tooks värsket verd ja uusi tuuli. «Inimesed, kes on aastaid süsteemis töötanud, on omandanud siiski teatud suhtumised,» rääkis ta.

Rahandusminister Aivar Sõerd teatas eile, et ta pole otsust veel langetanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing