Muuga söeterminal paigaldab 22 kastmismonitori

Gert D. Hankewitz 05. mai 2006, 14:28

Muugal tegutsev söeterminal alustas 22 kastmismonitori paigaldamist territooriumi ladustamisalale, teatas ettevõte.

Samuti tellis Muuga söeterminal ekspertiisi, et saada hinnang kavandatud niisutussüsteemi ja kasutusele võetud meetmete tõhususe kohta.

Söeterminali opereeriva ettevõtte AS Coal Terminal Operator juhatuse liige Jelena Põder ütles, et niisutussüsteemi täiustamiseks paigaldatakse ladustamisalale täiendavalt 22 masti otsa monteeritud kastmismonitori. Uued seadmed on kaugjuhtimise ja elektriküttega ning töötavad aasta ringi.
Söeterminal loodab tööd juuni keskpaigaks lõpetada.

Söetolmu tekkimise vähendamiseks on juba betoneeritud terminali peakonveieri alune ala, laokonveierialuste betoneerimine lõpetatakse mai keskpaigaks.
Piki peakonveieri liini on istutatud Tatari vahtra hekk ja territooriumi haljastamisel jätkatakse koostööd rohelistega.

Samal ajal jätkatakse terminali seadmete täiustamist, mille käigus kaetakse laolaadurite nooltel olevad konveieriosad lisaks olemasolevatele külgkatetele ka pealt. Nende töödega loodetakse valmis saada 20. maiks.

Aprilli lõpus võttis söeterminal kasutusele välisõhu automaatse seirejaama, mis võimaldab jälgida peentolmu osatähtsust õhus.

Muuga söeterminalil on kavas investeerida lähikuudel 15,5 miljonit krooni täiendavate keskkonnameetmete rakendamisse, mis aitab muuta terminali tegevuse ümbruskonnale vastuvõetavamaks ja viia söetolmu tekkimise riski miinimumini.

Söeterminal rajati Muugale koostöös Tallinna Sadamaga, kes investeeris projekti umbes 800 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing