Savisaar kutsus lätlasi üles Tallinn-Riia raudteed taastama

26. juuli 2006, 14:39

Täna Läti suursaadik Rihards Mucinš"iga kohtunud minister Edgar Savisaar kutsus Läti kolleege arutama Tallinna–Riia raudteeühenduse taastamise üle.

Ministeeriumis toimunud kohtumisel ütles minister Savisaar, et Tallinna–Riia raudteeühenduse taastamisest on huvitatud ka paljud ettevõtjad, kes ei ole rahul olemasoleva transpordiühendusega kahe pealinna vahel.

'Me tervitame Läti raudtee plaani avada liin Riia ja Valga vahel,' märkis Savisaar ning lisas, et peamine takistus Tallinna ja Riia raudteeliini taasavamiseks on Tartu ja Valga vaheline lõik, mis vajab osalist renoveerimist.

Läti suursaadik lubas Eesti poole plaanist teavitada oma valitsust, et septembris Vilniuses toimuval Balti riikide transpordiministrite kohtumisel oleks võimalik asuda juba konkreetsemate küsimuste juurde.

Praegu kulub Tallinnast Riiga rongiga sõitmiseks 6–7 tundi, kusjuures Valgas tuleb rongist väljuda, sealt Valka jalutada ning uuesti rongi peale istuda. Pealegi jäävad Tartu ja Valga vahele mõned lõigud, kus rong võib liikuda vaid 40 km/h. Vedajate meelest tekitab see nõiaringi. Inimesi ei ole, sest liiklus on aeglane. Liiklus on aeglane, sest investeeringuid pole. Investeeringuid pole, sest inimesed ei reisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing